Trwa fatalna seria Lyonu

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Szósty ligowy, a siódmy uwzględniając jeszcze remis w Champions League z Zenitem, mecz bez wygranej zanotowali dziś piłkarze Olympique’u Lyon, którzy przegrali 0:1 z FC Nantes. Podopieczni Sylvinho nie wykorzystali kilku dobrych sytuacji, a zwycięską bramkę dla Kanarków zdobył w 59. minucie Moutoussamy.

Aż sześciu zmian po remisie z Brest dokonał w wyjściowej jedenastce Lyonu trener Sylvinho – miejsca Kone, Andersena, Tete, Tousarta, Terriera i Corneta zajęli Marcal, Marcelo, Dubois, Aouar, Reine-Adelaide i Depay. Trzech korekt po zwycięstwie nad Rennes dokonał za to trener Gourcuff – zamiast Krhina, Blasa i Bamby, na murawie pojawili się Moutoussamy, Benavente oraz Abeid.

Pierwsze do głosu doszły w 11. minucie Kanarki, ale Lopes popisał się świetną interwencją po uderzeniu Benaventego ze skraju pola karnego. Kwadrans później, dośrodkowanie trafiło na głowę Bertranda Traore, ale napastnik gospodarzy trafił w jednego ze swoich kolegów.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy, sporą przewagę osiągnęli Les Gones – w 35. minucie, Lafont popisał się niezłym refleksem broniąc główkę Aouara, a kilkadziesiąt sekund później, bramkarz Nantes powstrzymał solową szarżę Depay’a. Jeszcze w doliczonym czasie gry, pojedynek z Lafontem przegrał Traore.

Niespełna kwadrans po przerwie, na prowadzenie wyszły jednak Kanarki, po dość kuriozalnym golu – prawą stroną w pole karne wpadł Moutoussamy, a próbujący go powstrzymać Marcal, przewracając się kopnął piłkę w nogi rywala w taki sposób, że ta spadła za głowę Lopesa. Bramkarz próbował jeszcze ratować sytuację, ale wybił futbolówkę już zza linii bramkowej, co potwierdził system GLT.

Gospodarze próbowali uratować wynik w kolejnych minutach, ale świetną dyspozycję prezentował Lafont. Były bramkarz Tuluzy zatrzymał bowiem próby Terriera i Depay’a, a chwilę później niecelnie uderzył także Depay. W 87. minucie mogło być za to 0:2, ale w bramkę nie trafił Bamba.

Olympique Lyon – FC Nantes 0:1 (0:0)

0:1 Moutoussamy 59′

Marcelo – Appiah, Dubois, Pallois

Lyon: Lopes – Marcal, Marcelo, Denayer (84′ Jean Lucas), Dubois – Aouar, Mendes, Reine-Adelaide (62′ Terrier) – Depay, Dembele, Traore (46′ Cornet)

Nantes: Lafont, Fabio, Girotto, Pallois, Appiah – Moutoussamy (81′ Blas), Toure – Simon (74′ Bamba), Benavente (68′ Louza), Abeid – Coulibaly