Pewna wiktoria Lyonu

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Gracze Nimes przegrali z Lyonem 0:4. Dzięki tej wiktorii goście awansowali na piąte miejsce.

Co działo się w tym spotkaniu? Duże znaczenie dla losów tej potyczki miała sytuacja z piątej minuty. Wtedy to czerwony kartonik otrzymał Valls i gospodarze od tego momentu musieli radzić sobie w dziesięciu.

Goście stosunkowo szybko wykorzystali ten aspekt. W 16. minucie z rzutu karnego nie pomylił się Depay i było 1:0 dla Les Gones.

W 40. minucie sytuacja gospodarzy stała się jeszcze gorsza… Wtedy to drugi żółty kartonik zobaczył Paquiez. Zawodnicy gości mieli zatem przewagę już dwóch graczy na placu gry.

W drugiej połowie niespodzianki nie było. Goście wykorzystali liczebną przewagę i zdobywali kolejne bramki. Najpierw gola strzelił Depay. Potem swoje trafienie zanotował także Aouar.

Wynik tego spotkania na 4:0 dla przyjezdnych ustalił natomiast w 79. minucie Andersen.

Nimes – Lyon 0:4 (0:1)

0:1 Depay 16′ (k.)