Puchar Francji: Awans faworytów, wpadka Nancy

Puchar Francji
Puchar Francji Na zdjęciu: Puchar Francji

Po sobotnich spotkaniach zespoły z Ligue 1 w komplecie awansowały do 1/8 finału Pucharu Francji. Wpadkę zanotowało za to drugoligowe Nancy, które przegrało 1:3 z grającym na co dzień w czwartej lidze Belfort.

Pewne problemy z czwartoligowcem Angouleme miał Strasbourg, ale cztery gole strzelone w ostatnich jedenastu minutach pierwszej połowy dały gościom okazałe zwycięstwo. Sporo pracy z niżej notowanymi przeciwnikami miały Nice i St. Etienne, ale ostatecznie nieznacznie wygrały. Pewne zwycięstwo nad Gonfreville odniosło za to Lille.

Na tym etapie rozgrywek zakończyła się przygoda zespołu z Reunionu – St Pierroise. Drużyna z wyspy na Oceanie Indyjskim przegrała po dogrywce z czwartoligowym Epinal, tracąc bramkę dwie minuty przed końcem dodatkowego czasu gry.

W kolejnej rundzie zobaczymy także FC de Limonest, które okazało się lepsze w pojedynku zespołów z czwartej ligi.