Benedetto bohaterem Marsylii

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Po bardzo ciekawym spotkaniu, Olympique Marsylia pokonała w piątkowy wieczór 3:2 na wyjeździe Nimes i umocniła się na drugim miejscu w tabeli. Wszystkie gole dla gości zdobył Benedetto.

Piątkowy mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w piątej minucie objęli prowadzenie. Do bramki Marsylii trafił Zinedine Ferhar, który skutecznie dobił obroniony przez Mandandę strzał Nolana Roux.

Na odpowiedź gości nie trzeba było jednak długo czekać, bowiem w dziesiątej minucie było już 1:1. Po szybkiej akcji i dograniu Bouny Sarra, piłkę z bliska do pustej już bramki skierował Dario Benedetto.

Napastnik Marsylii bez wątpienia okazał się bohaterem tego spotkania. W 37. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem po podaniu Dimitri Payeta.

W 69. minucie Benedetto po raz trzeci wpisał się na listę strzelców, tym razem trafiając do siatki z ośmiu metrów po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i przypadkowym zgraniu piłki przez Duje Caletę-Cara.

W doliczonym czasie gry Nimes zdobyło jeszcze drugiego gola. Po dośrodkowaniu Benrahou z rzutu rożnego, błąd Mandandy wykorzystał Lucas Deaux.

Olympique Nimes – Olympique Marsylia 2:3 (1:2)