Porażka Lyonu w Nicei

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Na zakończenie niedzielnych zmagań we francuskiej Ligue 1, Nicea pokonała przed własną publicznością z Olympique’iem Lyon 1:0 (0:0). Jedyny gol padł w 69. minucie gry, kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Walter. Lyon do drugiego Lille traci już sześć punktów.

Na dwie zmiany po porażce z Lille zdecydował się opiekun Nicei, Patrick Vieira – miejsca Atala i Danilo zajęli Maolida i Walter. Czterech piłkarzy po pucharowym zwycięstwie nad Guingamp wymienił za to Bruno Genesio – zamiast Tete, Tousarta, Terriera i Corneta mogliśmy oglądać Duboisa, Aouara, Depay’a i Traore.

Gospodarze mogli błyskawicznie zdobyć gola, albowiem już w pierwszej minucie, strzał Ganago wybronił Lopes. Lyończycy odpowiedzieli dwadzieścia minut później – najpierw strzałem z ostrego kąta słupek ostemplował Traore, a kilkadziesiąt sekund później, strzał Depay’a zablokował obrońca.

Dziesięć minut po zmianie stron, bliski zdobycia gola z rzutu wolnego był Depay, ale futbolówka po uderzeniu Holendra przefrunęła tuż obok słupka. Decydująca o losach spotkania okazała sie 69. minuta – Ndombele przewrócił w polu karnym Ganago i po wideoweryfikacji, arbiter odgwizdał jedenastkę, którą na gola zamienił Walter.

Po stracie gola, podopieczni Bruno Genesio próbowali szybko odpowiedzieć, ale swoich sytuacji nie wykorzystali najpierw Depay, a chwilę później Marcelo. W końcówce punkt gościom uratować mógł jeszcze Cornet, ale nie trafił w światło bramki.

Kiedy następne mecze?

Olympique Lyon poniósł tym samym pierwszą ligową porażkę od 5 grudnia, kiedy to Les Gones przegrali przed własną publicznością z Rennes (0:2). W następnej kolejce, lyończycy zagrają u siebie z Guingamp, natomiast Orły rywalizować będą z Angers.

OGC Nice – Olympique Lyon 1:0 (0:0)

1:0 Walter (k.) 69′