Lyon z kompletem punktów

Henrik Dalsgaard i Nabil Fekir

Olympique Lyon nie zawiódł swoich kibiców i odniósł trzynaste zwycięstwo w tym sezonie. Przed własną publicznością pokonał 2:1 ostatnie w tabeli Guingamp. Dzięki tej wygranej Lyon umocnił się na trzecim miejscu w tabeli.

Wszystkie bramki piątkowego spotkania padły w pierwszej odsłonie. Lyon objął prowadzenie w 15. minucie za sprawą Martina Terriera, który trafił do siatki mocnym uderzeniem z lewej strony pola karnego, dobijając obroniony przez bramkarza strzał Houssema Aouara.

Siedem minut później Guingamp doprowadziło jednak do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Felix Eboa Eboa i uderzeniem głową zmusił golkipera Lyonu do kapitulacji.

Przeważający w tym spotkaniu Lyon w 36. minucie ponownie był na prowadzeniu. Kapitalnym uderzeniem z dystansu, w samo okienko bramki rywali, popisał się Nabil Fekir.

W drugiej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gola, a trzy punkty trafiły na konto Lyonu.

Olympique Lyon – EA Guingamp 2:1 (2:1)

1:0 Terrier 15′
1:1 Eboa Eboa 22′