Lyon ze skromną wygraną

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W jedynym piątkowym spotkaniu w ramach 30. kolejki francuskiej ekstraklasy Stade Rennes przegrał przed własną publicznością z Olympique Lyon 0:1. Goa na wagę cennych strzech punktów dla Les Gones strzelił Martin Terrier.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego obie ekipy dzieliła różnica 12 punktów, co w roli faworyta stawiało team z Lyonu, który liczył na sięgnięcie po pełną pulę, chcąc zmniejszyć stratę do drugiego w tabeli Lille OSC.

W pierwszej połowie jedyna warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 23. minucie, gdy bramkę starał się zdobyć Mephis Depay. Holender oddał mocny strzał z prawej nogi, ale piłka po tej próbie nie znalazła drogi do siatki.

Tymczasem jedyne trafienie meczu padło w 86. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Martin Terrier, który wykończył koronkową akcję gości, zapewniając wygraną swojej drużynie. Lyon ma już tym samym szesnaście zwycięstw na koncie.

Stade Rennes – Olympique Lyon 0:1 (0:0)

0:1 Terrier 86′