Montpellier górą na Stade Geoffroy-Guichard

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W jedynym piątkowym spotkaniu w ramach francuskiej ekstraklasy AS Saint-Etienne uległo na swoim stadionie Montpellier HSC  0:1. Gola na wagę wygranej gości strzelił Gaetan Laborde, dla którego było to jedenaste trafienie w sezonie.

Bardzo ciekawie zapowiadał się piątkowy bój w Ligue 1, na co wpływ miały świetne serie obu drużyn w ostatnim czasie. Zieloni byli bez porażki w lidze od siedmiu spotkań, wygrywając sześć razy. Z kolei ekipa Michela Der Zakariana liczyła na powrót na zwycięski szlak po remisie z Amiens SC, który przerwał passę trzech zwycięstw z rzędu w wykonaniu Montpellier.

Prawdziwe emocje z udziałem obu ekip miały miejsce dopiero po zmianie stron. W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji obie drużyny skupiły się na walce, a następstwem tego były dwie żółte kartki pokazane zawodnikom gości pod koniec pierwszej połowy.

W drugiej połowie sędzia utemperował nieco waleczne charaktery piłkarzy obu teamów. Najpierw czerwoną kartkę ujrzał Daniel Congre. Niemniej składy wyrównały się w 62. minucie, gdy tym razem ukarany został Remy Cabella. Jak się jednak później okazało, nie przeszkodziło to w rozwiązaniu worka z bramkami.

Jedyny gol meczu padł w 65. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Francuz Laborde, wykorzystując podanie od Iljasa Schiriego. 25-latek oddał strzał sprzed pola karnego, co dało 15. zwycięstwo w sezonie zawodnikom La Paillade, dzięki czemu Montpellier mają już tylko cztery “oczka” straty do Zielonych.

AS Saint-Etienne – Montpellier HSC 0:1 (0:0)

0:1 Laborde 65′