El. ME: Francja wyraźnie lepsza od Albanii

Olivier Giroud

Zawodnicy kadry Francji – w meczu eliminacji Euro 2020 – wygrali z Albanią 4:1. Po pięciu seriach gier Trójkolorowi mają 12 oczek.

Co działo się w tej konfrontacji? Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy do ósmej minuty. Wtedy to bramkę zdobył Coman, który skorzystał z dokładnego podania od Varane’a.

Mistrzowie świata podwyższyli swoje prowadzenie w 27. minucie. Jak padła bramka? Hernandez zagrał z lewej strony pola karnego. Tam akcję wykończył zaś Giroud.

Do przerwy wynik mógł być jeszcze bardziej okazały dla gospodarzy. W 37. minucie rzutu karnego nie wykorzystał jednak Griezmann.

W 52. minucie zawodnicy z Francji mieli następną dogodną sytuację, ale nie wykorzystał jej Lemar.

Kilka minut potem gospodarze przeprowadzili kombinacyjną akcję. Zakończył ją Griezmann, lecz na posterunku był bramkarz przyjezdnych.

W 68. minucie po raz drugi tego wieczora na listę strzelców wpisał się Coman – w tym momencie mieliśmy zatem 3:0 dla Francji.

W końcówce padły jeszcze dwie bramki. Najpierw gola zdobył Ikone. Ostatecznie mecz zakończył się jednak rezultatem 4:1, gdyż na listę strzelców wpisał się jeszcze Cikalleshi (z karnego).

Francja – Albania 4:1 (2:0)