El. ME:  Francja lepsza od Albanii

Antoine Griezmann

Gracze kadry Francji wygrali – na wyjeździe – z Albanią 2:0. Finalnie Trójkolorowi zajęli pierwsze miejsce (25 punktów). Rywale uplasowali się na czwartej lokacie (13 oczek).

Faworytem tej potyczki byli oczywiście goście. Warto jednak dodać, że piłkarze reprezentacji Francji mieli już zapewniony awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy i wielu kibiców zastanawiało się, jak Trójkolorowi podejdą do tego starcia.

Jak wyglądało to spotkanie? Piłkarze  reprezentacji Francji wyszli na prowadzenie już w ósmej minucie tego meczu. Bramkę zdobył Tolisso, który wykorzystał dośrodkowanie od Griezmanna.

Po pół godzinie gry mistrzowie Świata prowadzili już dwoma trafieniami. Tym razem na listę strzelców wpisał się zawodnik Barcelony, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Albanii.

Po zmianie stron goście kreowali kolejne okazje. Kilka razy blisko był Giroud. Dobrze bronił jednak Berisha, a w 72. minucie francuski napastnik trafił tylko w słupek.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Trójkolorowi zdobyli komplet punktów.

Albania – Francja 0:2 (0:2)

0:1 Tolisso 8′
0:2 Griezmann 30′

Żółte kartki

Hysaj – Lenglet

Albania: Berisha – Hysaj (Trashi 82′), Djimsiti, Dermaku, Veseli – Bare, Gjasula, Lenjani (Roshi 46′) – Qose (Memushaj 46′) – Manaj, Balaj

Francja: Mandanda – Varane, Lenglet, Kimpembe – Dubois (Pavard 88′), Sissoko, Tolisso, Mendy (Digne 75′) – Griezmann – Ben Yedder (Fekir 85′), Giroud