Lyon wygrywa z Nice

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W pierwszym sobotnim spotkaniu 14. kolejki Ligue 1, Olympique Lyon pokonał 2:1 OGC Nice. Dzięki tej wygranej Lyon awansował na piąte miejsce w tabeli.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla gospodarzy, którzy po dwóch kwadransach prowadzili już 2:0. Prowadzenie dla Lyonu w 11. minucie uzyskał Jeff Reine-Adelaide, który zaskoczył bramkarza gości płaskim strzałem sprzed pola karnego.

W 28. minucie Lyon zdobył drugiego gola. Do siatki z rzutu karnego zdobył Moussa Dembele. Sześć minut później Lyon doznał poważnego osłabienia, bowiem za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został Fernando Marcal.

Goście liczebną przewagę wykorzystali dopiero w 78. minucie. Po dośrodkowaniu Patricka Burnera z prawego skrzydła, do piłki na ósmym metrze dopadł Kasper Dolberg i skierował piłkę do siatki.

W końcówce meczu siły obu zespołów się wyrównały. W 86. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Burner.

Olympique Lyon – OGC Nice 2:1 (2:0)

1:0 Reine-Adelaide 11′
2:0 Dembele (k.) 28′
2:1 Dolberg 78′