Marsylia górą w Tuluzie

Dimitri Payet

Na pozycję wicelidera wrócili zawodnicy Olympique’u Marsylia, którzy w ostatnim spotkaniu 14. kolejki francuskiej Ligue 1 ograli na wyjeździe FC Toulouse 2:0. Fioletowi od 41. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Moreiry, ale bramki padły dopiero w ostatnim kwadransie – najpierw trafił Benedetto, a trzy minuty później z gola cieszył się Radonjić.

Na cztery zmiany po porażce z Montpellier zdecydował się trener Kombouare – zamiast Diarry, Amiana Adou, Vainqueura oraz Kone pojawili się Rogel Paita, Moreira, Koulouris oraz Boisgard. Trzech piłkarzy po wygranej z Lyonem wymienił za to Andre Villas-Boas – zamiast Amaviego, Calety-Cara i Alvaro, na murawie mogliśmy oglądać Perrina, Sakaia oraz Strootmana.

Już w drugiej minucie gorąco zrobiło się pod bramką Fioletowych, ale po groźnej centrze Payeta, niebezpieczeństwo zażegnał Reynet. Gospodarze próbowali odpowiedzieć kwadrans później, ale uderzenie Koulourisa powędrowało tuż obok słupka. W 18. minucie, próbę Rongiera wybronił za to czujny od początku spotkania Reynet.

Siedem minut później, na uderzenie ze skraju pola karnego zdecydował się Benedetto, ale piłka nie trafiła w światło bramki. Sześć minut przed przerwą, z boiska po wideoweryfikacji wyleciał za to Moreira – 25-letni boczny obrońca Toulouse ostro zaatakował Sarra i choć początkowo obejrzał żółtą kartkę, to po analizie VAR musiał opuścić murawę.

Dziesięć minut po zmianie stron, dobrą centrę z rzutu wolnego posłał Payet, ale uderzający głową Benedetto trafił prosto w Reyneta. Les Olympiens wynik otworzyli niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry – prostopadłym podaniem w pole karne popisał się Payet, a Benedetto po minięciu bramkarza dał gościom prowadzenie.

Trzy minuty później, było już 0:2 – marsylczycy przejęli futbolówkę na połowie rywala, po czym dynamicznie w szesnastkę TFC wbiegł Radonjić, który łatwo poradził sobie z Rogelem Paitą i pokonał Reyneta. Po stracie dwóch bramek gospodarze już się nie podnieśli i mecz zakończył się triumfem gości.

Kiedy następne mecze?

Marsylczycy odnieśli tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu, a siódme w sezonie – podopieczni Andre Villasa-Boasa wrócili także na drugie miejsce i do liderującego PSG tracą osiem punktów. W następnej kolejce, Les Olympiens zmierzą się z Brestem, a Toulouse podejmie Nantes.

Toulouse FC – Olympique Marsylia 0:2 (0:0)

0:1 Benedetto 76′
0:2 Radonjić 79′