Wygrana Marsylii, Bordeaux i Brest gromią

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Aż trzynaście bramek padło w pierwszych trzech spotkaniach 16. kolejki Ligue 1. W najciekawszym z nich Olympique Marsylia pokonała 2:0 na wyjeździe Angers, dzięki czemu umocniła się na drugim miejscu w tabeli.

Marsylia już w pierwszej połowie rozstrzygnęła losy rywalizacji. Do bramki rywali trafiali Sanson i Payet. Dla gości to już piąte kolejne zwycięstwo w lidze. Po tym meczu Marsylia ma pięć punktów przewagi nad Girondins Bordeaux, które awansowało na trzecie miejsce po wtorkowej efektownej wygranej.

Żyrondyści przed własną publicznością rozgromili 6:0 Olympique Nimes. Na uwagę zasługuje hattrick, którego ustrzelił Josh Maja. Na listę strzelców wpisywali się również Nicolas De Preville i Otavio (dwukrotnie).

Wysokie zwycięstwo odniósł również Stade Brest, który przed własną publicznością pokonał 5:0 RC Strasbourg. Gospodarze przerwali tym samym serię czterech kolejnych ligowych spotkań bez wygranej, w których zapisali na swoje konto zaledwie jeden punkt.

SCO Angers – Olympique Marsylia 0:2 (0:2)
0:1 Sanson 17′
0:2 Payet (k.) 41′

Girondins Bordeaux – Olympique Nimes 6:0 (2:0)