PSG zgodnie z planem

Kylian Mbappe

Bez większego błysku zaprezentowali się dziś zawodnicy Paris Saint-Germain, ale wystarczyło to paryżanom, by odnieść zwycięstwo nad FC Nantes. Dwunastą wygraną w sezonie i powrót do pięciopunktowej przewagi nad drugą Marsylią zapewniły ekipie Thomasa Tuchela trafienia Kyliana Mbappe i Neymara.

Thomas Tuchel zdecydował się na cztery zmiany po remisie w Lidze Mistrzów z Realem Madryt – Berna, Kimpembe, Verratti oraz Icardi zostali zastąpieni przez Kurzawę, Diallo, Draxlera i Neymara. Dwóch piłkarzy po ograniu Toulouse wymienił za to trener Gourcuff – miejsca Toure i Coulibaly’ego zajęli Abeid oraz Youan.

Na pierwsze warte odnotowania sytuację trzeba było poczekać blisko pół godziny. Jako pierwsi zagrożenie stworzyli goście, ale uderzający z linii pola karnego Blas posłał futbolówkę nad bramką. Trzy minuty później, po drugiej stronie boiska spróbował Mbappe, ale podobnie jak Blas, uderzył zbyt wysoko.

W 28. minucie, do interwencji zmuszony został Navas, ale Kostarykanin świetnie poradził sobie ze strzałem Blasa. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, futbolówkę w siatce Nantes umieścił Neymar, ale gol został anulowany ze względu na faul Draxlera. W doliczonym czasie gry, Brazylijczyk miał doskonałą sytuację na otwarcie wyniku, ale przegrał pojedynek jeden na jednego z Lafontem.

Od samego początku drugiej połowy, sporą przewagę na murawie osiągnęli paryżanie. O ile jeszcze w 47. minucie z płaskim uderzeniem Mbappea poradził sobie Lafont, to pięć minut później było juz 1:0. Prawą stroną obrońcom uciekł Di Mariia, po którego asyście, sprytnie, piętą, futbolówkę do siatki skierował właśnie Mbappe.

W 71. minucie, z piłką w polu karnym Kanarków znalazł się Neymar, ale po raz kolejny były zawodnik m.in. Barcelony nie zdołał pokonać dobrze dysponowanego dziś Lafonta. Pięć minut przed końcem, wynik na 2:0 ustalił Neymar, który wykorzystał jedenastkę po faulu Lafonta na Icardim. Wcześniej, fatalny błąd w obronie popełnił Pallois.

Kiedy następne mecze?

PSG odniosło dziś dwunaste ligowe zwycięstwo w trwającej kampanii Ligue 1 i ponownie ma pięć punktów więcej niż zajmująca drugą lokatę w tabeli Marsylia. W najbliższy weekend, paryżanie zmierzą się na wyjeździe z Montpellier, natomiast Nantes podejmie u siebie Dijon.

Paris Saint-Germain – FC Nantes 2:0 (0:0)

1:0 Mbappe 52′
2:0 Neymar (k.) 85′

Draxler – Abeid, Bamba

PSG: Navas – Kurzawa, Diallo, Silva, Meunier – Draxler (78′ Sarabia), Marquinhos, Gueye – Neymar (87′ Cavani), Mbappe (78′ Icardi), Di Maria

Nantes: Lafont – Traore, Pallois, Girotto, Appiah – Abeid, Louza (85′ Perreira) – Simon, Blas, Bamba (77′ Benavente) – Youan (61′ Moutoussamy)