Giroud traci już tylko jednego gola do Platiniego

Olivier Giroud

Olivier Giroud we wtorkowym spotkaniu w ramach Ligi Narodów UEFA zaliczył swoje 40. trafienie w reprezentacji Francji, gdy Trójkolorowi po świetnym spotkaniu pokonali Chorwację 4:2. Przypomnijmy, że obie ekipy przed dwoma laty grały ze sobą w finale mundialu w Rosji, który ostatecznie zakończył się po myśli podopiecznych Didiera Deschampsa.

Olivier Giroud przeciwko Chorwatom zaliczył swój 99. mecz w drużynie narodowej. 33-latek pojawił się na placu gry w 63. minucie, zmieniając Wissama Ben Yedera. Na boisku zawodnik broniący na co dzień barw Chelsea spędził 27 minut. Z kolei w 77. minucie spotkania wpisał się na listę strzelców, wykorzystując rzut karny.

Giroud w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w reprezentacji Francji w historii traci zatem już tylko jedno trafienie do Michele’a Platiniego, który w 72 meczach zdobył 41 bramek.

Grad goli na Stade de France

Odnotujmy, że we wtorkowym starciu wynik rywalizacji otworzył Dejan Lovren. Do wyrównania doprowadził Antoine Griezmann, a tuż przed przerwą samobójczego gola zaliczył Dominik Livakovic, co sprawiło, że Francja na przerwę udała się z prowadzeniem 2:1.

W drugiej odsłonie Josip Brekalo zdołał wyrównać stan rywalizacji. Niemniej Danot Upamecano oraz Giroud przyczynili się do tego, że aktualni mistrzowie świata wygrali 4:2. Tym samym w tabeli grupy trzeciej w Dywizji A reprezentacja Francji z dorobkiem sześciu punktów plasuje się na drugim miejscu, ustępując pola tylko Portugalczykom, którzy legitymują się lepszym bilansem goli.

Swoje kolejne spotkania Trójkolorowi rozegrają w przyszłym miesiącu. Francję w październiku czekają potyczki z Portugalią w roli gospodarza i z Chorwacją w delegacji.