Bologna zagrała dla Juve

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  11.03.2012 22:40
W dziewiątkę spotkanie w ramach 27 kolejki ligi włoskiej kończyli gracze Lazio Rzym, którzy polegli na własnym stadionie z Bologną FC 1:3. Bramki dla gości zdobywali Portanova, Diamanti i Krhin, honor gospodarzy uratował samobójem Rubin. tym samym Lazio nie wykorzystało okazji, aby zbliżyć się do Juventusu.

W jedenastej minucie, po zamieszaniu w polu karnym, na bramkę Lazio uderzał Robert Acquafreska. W tym wypadku świetnie bronił Federico Marchetti, jednak przy dobitce Daniele Portanovy były bramkarz Cagliari nie miał nic do powiedzenia.

Przed przerwą Bolończycy raz jeszcze wstrząsnęli Stadio Olimpico. W 28 minucie na 2:0 podwyższył doświadczony Alessandro Diamanti. Pomocnik Rossoblu bardzo ładnie przymierzył zza pola karnego i pokonał golkipera Biancocelesti.

Do przerwy mieliśmy więc sporą niespodziankę w Rzymie, tym bardziej, że Lazio kończyło pierwszą połowę w dziesiątkę po kartce za niesportowe zachowanie dla Matuzalema.

Edy Reja musiał poważnie porozmawiać ze swoimi piłkarzami w przerwie i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 53 minucie złapali oni bowiem kontakt, jednakże nie bez pomocy zawodnika gości, Matteo Rubina, który zdobył samobójcze trafienie.

W 60 minucie wynik został jednak zmieniony po raz kolejny na korzyść Bologny. Rene Krhin po rzucie wolnym uderzył bardzo dobrze i na tyle dokładnie, że Federico Marchetti był zmuszony wyciągnąć piłkę z siatki po raz trzeci dzisiaj. Chwilę wcześniej czerwień ujrzał zaś Gonzalez i Biancocelesti kończyli w dziewiątkę.

Lazio jednak się nie poddawało - Klose mógł zmniejszyć straty, jednakże jego strzał świetnie wybronił były bramkarz AS Bari, Gillet. Jednak nic więcej nie byli już w stanie zrobić i sensacja stała się faktem.

Lazio Rzym - Bologna FC 1:3 (0:2)
0:1 Portanova 11'
0:2 Diamanti 28'
1:2 Rubin (sam.) 56'