Heerenveen ogrywa Portowców

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

Obawy Feyenoordu przed sobotnią wizytą na Abe Lenstra nie były wcale przesadzone. Portowcy, osłabieni brakiem swojego lidera – Graziano Pelle, przegrali z Heerenveen 0:2. Autorem decydującego gola dla gospodarzy był w samej końcówce Alfred Finnbogason.

Pomimo tego, że obie drużyny grały dość asekuracyjnie, stworzyły sobie przed przerwą kilka okazji, które mogły zakończyć się strzeleniem gola. Spotkanie to nie stało jednak na tak wysokim poziomie jak to grudniowe – rozegrane w ramach Pucharu Holandii. Wówczas kibice byli świadkami remisu 2:2.

Piłkarze Heerenveen, którzy odpadli wówczas po rzutach karnych, zdołali zrewanżować się Portowcom i sięgnąć dziś po trzy punkty. Losy spotkania rozstrzygnęły się w samej końcówce. W 85. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Finnbogason, a chwilę później na 2:0 podwyższył Yassine El Ghanassy.

Z powodu sobotniej porażki piłkarze Feyenoordu nie awansowali tymczasowo na pozycję lidera. Strata do prowadzącego w Eredivisie Ajaksu wynosi nadal w przypadku tego zespołu jeden punkt. Heerenveen zajmuje z kolei na siódmą lokatę w tabeli

SC Heerenveen – Feyenoord Rotterdam 2:0 (0:0)
1:0 Finnbogason 85′
2:0 El Ghanassy 90′