El. MŚ: Holendrzy jadą na mundial

dodał: Michał Machowski  |  źródło: eredivisie.pl  |  10.09.2013 22:20
Nie była to może fenomenalna postawa reprezentantów Holandii, ale najważniejszy jest rezultat. Oranje wygrali z Andorą 2:0 i zapewnili sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw świata z pierwszego miejsca.

Nie wiele pozytywnego można powiedzieć o grze Holendrów w pierwszej połowie spotkania z Andorą. Oranje oczywiśćie zdominowali rywala i rozgrywali piłkę na jego połowie, ale brakowało elementu zaskoczenia w tych akcjach. Skomasowana obrona świetnie rozbijała kolejne ataki gwiazd światowego futbolu.

Dopiero w drugiej połowie podopieczni Louisa van Gaala znaleźli receptę na dobrze funkcjonującą defensywę gospodarzy. Gola Holendrzy zawdzięczali van Persiemu, który świetnym strzałem zza pola karnego zaskoczyć bramkarzy z Andory.

W 53. minucie po jednym z dośrodkowań w pole karne i błędzie bramkarza, piłka znalazła się pod nogami van Persie i napastnik Manchesteru United ze spokojem umięscił piłkę w siatce. Właściwie w trzy minuty Holendrzy ustawili sobie spotkanie i niemalże zapewnili kwalifikację do przyszłorocznego mundialu.

Gospodarze nie grali już tak skutecznie w defensywie w drugiej połowie. W 57. minucie bramkarz Andory z trudem wybrronił strzał z dystansu Sneijdera. W 68. minucie po dobrej centrze Janmaata źle główkował van Persie. Do ostatnich chwil Holendrzy bezskutecznie szukali kolejnych trafień.

Andora - Holandia 0:2 (0:0)
0:1 van Persie 50'
0:2 van Persie 54'