Ważne zwycięstwo Lorient

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Francja.Goal.pl  |  04.10.2014 21:48
Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze FC Lorient. Pokonali bowiem SC Bastię 2:0 na terenie rywala i oddalili się od strefy spadkowej. Było to dla nich pierwsze zwycięstwo po serii czterech porażek z rzędu. Dla gospodarzy był to z kolei szósty mecz bez zwycięstwa, co dla trenera korsykańskiej ekipy Claude'a Makalele może oznaczać pożegnanie z posadą.

O pierwszej połowie nie można powiedzieć zbyt wiele. Dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale niewiele wynikało z ich przewagi. Kibice, którzy wybrali się na Stade Armand Cesare nie obejrzeli żadnej klarownej okazji do zdobycia gola.

Po zmianie stroń dość nieoczekiwanie prowadzenie objęli goście. Jordan Ayew dośrodkował w pole karne. Benjamin Jeannot minął się z piłką, ale wyręczył go obrońca gospodarzy Mathieu Peybernes, który przypadkowo strącił futbolówkę do własnej bramki.

Gol dodał wiatru w żagle piłkarzom Lorient, którzy podwyższyli rezultat w 62. minucie. Ayew dograł do Gillesa Sunu, ten ograł dwóch obrońców i wpakował piłkę do siatki.

Ostatnia faza pojedynku należała już wyłącznie do przyjezdnych. Mogli trafić do siatki przynajmniej dwukrotnie. Najpierw futbolówka po strzale Ayewa zatrzymała się jednak na poprzeczce, a kilka minut później uderzenie Sunu zostało zablokowane w ostatniej chwili. Po końcowym gwizdu goście mogli cieszyć się z całkowicie zasłużonego zwycięstwa 2:0.

SC Bastia - FC Lorient 0:2 (0:0)
0:1 Peybernes 48' (sam.)