REKLAMA
REKLAMA

RC Lens zdegradowany!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ASInfo  |  22.02.2020 22:22
Francuski klub RC Lens zostanie relegowany do Ligue 2 ­- orzekł sąd administracyjny w Besancon. Francuska Federacja Piłkarska zapowiedziała złożenie odwołania od wyroku - poinformowało "L'Equipe".

Lens w ubiegłym sezonie zajęło drugie miejsce w Ligue 2 i wywalczyło awans do najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji. Przed sezonem nie było jednak pewne czy drużyna z północnej części kraju zagra w elicie. Było to spowodowane problemami z uzyskaniem licencji, ze względu na zły stan finansowy klubu.

Wniosek o degradację rywali złożyło Sochaux, które było najlepsze w gronie spadkowiczów z Ligue 1. Drużyna liczyła, że dzięki temu utrzyma się w lidze.

Niecałe dwa tygodnie przed startem rozgrywek Lens uzyskało zgodę na grę w Ligue 1. Sąd jednak orzekł, że było to niezgodne z prawem.

Zgodnie z wyrokiem sądu RC Lens po zakończeniu sezonu spadnie do Ligue 2, bez względu na to, które zajmie miejsce w lidze. Obecnie drużyna jest na przedostatniej pozycji. Do siedemnastego zespołu traci dwa punkty.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

orlicki11 | 30.01.2015 13:49

****ne Sochaux...

Joker | 30.01.2015 14:00

Nie znosze tego typu decyzji, zwłaszcza w środku sezonu... Albo to powinni rozstrzygnąć przed sezonem, ale dać sobie spokój i ukarać Lens w inny sposób, np. odjąc kilka punktów tabeli na starcie kolejnego sezonu, a nie degradować ich w trakcie ligowych rozgrywek i w zasadzie odbierać emocje fanom tego klubu do końca rozgrywek...

duszek480 | 30.01.2015 14:31

Choć do Lens mi daleko to mam nadzieję, że klub i kibice nie popuszczą w walce z krawatami.

Against Modern Football!

girondins | 30.01.2015 15:57

Nie cierpie Sochaux! - odrzekł maruda..

wood | 30.01.2015 22:43

No jak dla mnie to też jest bez sensu, bo tak na prawde zawodnicy nie mają o co już grać. Choćby wygrali każdy mecz do końca sezonu to i tak spadną...
Głupia decyzja w środku sezonu, na prawdę żenująca sytuacja.

Against Modern Football - dobrze powiedziane.francja.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy