Wygrana Reims, remis w Guingamp

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Francja.goal.pl  |  18.04.2015 22:00
Piłkarze Stade Reims odnieśli w sobotni wieczór cenne zwycięstwo na boisku Bastii. Podziałem punktów zakończył się natomiast mecz pomiędzy Evian Thonon Gaillard a Guingamp.

Broniące się przed spadkiem Stade Reims potrzebowało wygranej jak wody. Przyjezdni nie mogli wyobrazić sobie lepszego początku tego spotkania, gdyż już w piątej minucie po strzale Davida N'Goga objęli prowadzenie.

Gdy tuż przed przerwą za sprawą Mandiego goście podwyższyli wynik na 2:0, stało się niemal jasne, że wywiozą z Korsyki trzy punkty. Piłkarzy Bastii stać było jedynie na kontaktowe trafienie z 47. minuty, autorstwa Giovanniego Sio.

SC Bastia - Stade Reims 1:2 (0:2)
0:1 N'Gog 5'
0:2 Mandi 45'
1:2 Sio 47'

Kibice w Guingamp byli w sobotę świadkami pierwszego remisu w tym sezonie. Podopieczni Jocelyna Gourvenneca objęli w 45. minucie za sprawą Claudio Beauvue prowadzenie, ale nie cieszyli się nim zbyt długo.

Zaledwie pięć minut po przerwie zawodnicy z Annecy doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się wówczas Nicolas Blandi, z bliska dobijając piłkę do pustej siatki.

Gospodarze byli bliscy przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Po groźnym strzale Giressa kapitalną interwencją popisał się jednak bramkarz przyjezdnych.

EA Guingamp - Evian Thonon Gaillard 1:1 (1:0)
1:0 Beauvue 45'
1:1 Blandi 50'