Reims lepsze w meczu o życie, wygrana Bordeaux

dodał: Mateusz Dolniak  |  źródło: francja.goal.pl  |  09.05.2015 21:54
Pięć bramek padło w meczu ekip balansujących na granicy strefy spadkowej. Ostatecznie 3:2 wygrało Reims, które tym samym znacznie przybliżyło się do kolejnego sezonu w Ligue 1. Swój mecz wygrało też Bordeaux, które pokonało Nantes.

W pierwszych dwóch kwadransach obie ekipy stworzyły sobie po przynajmniej jednej bardzo dobrej szansie, ale żadna z nich nie potrafiła zdobyć bramki. W 39. minucie w słupek trafił Antoine Conte, ale kilkadziesiąt sekund później futbolówkę już w siatce po podaniu Diego umieścił David N'Gog. Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu do wyrównania doprowadzili gospodarze. Egzekwując rzut wolny z bocznej strefy boiska zaskoczył Kossiego Agassę Gilles Sunu.

Trzy minuty po zmianie stron Evian już prowadziło. Uniknął wówczas offside'u Mathieu Duhamel, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Reims. W tym świetnym meczu nadszedł czas na odpowiedź Reims, które wyrównało w 66. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową w słupek trafił Mandi, ale dobitka N'Goga znalazła już drogę do siatki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 87. minucie gry padł decydujący gol. Strzelec dwóch bramek dla Reims tym razem wystąpił w roli asystenta, a bramkę na wagę trzech punktów i kto wie, czy nie utrzymania w lidze zdobył Benjamin Moukandjo.

Evian Thonon Gaillard - Stade de Reims 2:3 (1:1)
0:1 N'Gog 40'
1:1 Sunu 45'
2:1 Duhamel 48'
2:2 N'Gog 64'
2:3 Moukandjo 86'

Pod znakiem jedenastek upłynęły pierwsze minuty meczu na Chaban-Delmas. Pod koniec pierwszego kwadransa faulował Mariano faulował Bangourę, a rzut karny na gola zamienił Jordan Veretout. Kilka minut później sędzia zdecydował się podyktować jedenastkę po drugiej stronie boiska. Tym razem zawinił Vizcarrondo - zagrywając futbolówkę ręką, a bramkę zdobył Diego Rolan.

Dwadzieścia minut po zmianie stron o centymetry od objęcia prowadzenia byli gospodarze, lecz piekielnie mocny strzał Khazriego zatrzymał się na poprzeczce. W 69. minucie strzelał z bliższej odległości i przede wszystkim celnie Diego Rolan, który wyprowadził tym samym swój zespół na prowadzenie. Prowadzenie, które Żyrondyści dowieźli do ostatniego gwizdka.

Girondins de Bordeaux - FC Nantes 2:1 (1:1)
0:1 Veretout (k.) 15'
1:1 Rolan (k.)20'