Copa America: brąz dla Peru

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Goal.pl  |  04.07.2015 03:22
Peru trzecią siłą Ameryki Południowej! Reprezentacja prowadzona przez trenera Garecę pokonała dziś w małym finale Paragwaj 2:0 (0:0) po bramkach Carrillo i Guerrero zapewniając sobie tym samym brązowe medale Copa America.

Jako pierwsi bramce rywala zagrozili Peruwiańczycy - w siódmej minucie na strzał z 25 metrów zdecydował się Reyna, ale uderzenie piłkarza RB Lipsk sparował Villar. Paragwajczycy odpowiedzieli w 21. minucie próbą Romero, którą w stylu swojego vis-a-vis odbił Gallese. Pięć minut później piłka po dośrodkowaniu z prawej flanki spadła na szósty metr pod nogi Lobatona, ale doświadczony Peruwiańczyk uderzył fatalnie z woleja, posyłając piłkę kilka metrów obok bramki. Przed przerwą jeszcze raz szczęścia z dystansu spróbował Reyna, jednak tym razem futbolówka minęła światło bramki.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla lepiej prezentujących się w pierwszej odsłonie Peruwiańczyków - po centrze Cuevy z rzutu rożnego i niezbyt udanym wybiciu Bobadilli, płaskim strzałem z linii pola karnego piłkę w siatce umieścił Carrillo. Pięć minut później z dystansu z powietrza huknął Vargas, ale futbolówka przeleciała nad bramką Villara. W 63. minucie okazję na podwyższenie prowadzenia miał Yotun, ale zawodnik wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko uderzył w środek bramki.

W 67. minucie bliscy wyrównania byli podopieczni trenera Diaza - Romero zagrał wzdłuż peruwiańskiej bramki, a zamykającego akcję Beniteza świetnie zablokował Ramos, po czym futbolówka odbiła się jeszcze od słupka bramki strzeżonej przez Gallese. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Guerrero przypieczętował zwycięstwo Peruwiańczyków. Carrillo zagrał na lewą flankę do Sancheza, który wyłożył futbolówkę na szósty metr do Guerrero, a były napastnik Hamburga skierował ją do siatki pomiędzy nogami Villara.

Peru - Paragwaj 2:0 (0:0)
1:0 Carrillo 48'
2:0 Guerrero 89'

Yotun, Sanchez - Samudio

Peru: Gallese - Vargas, Ascues, Ramos, Advincula - Cueva, Ballon, Reyna Serna (84' Sanchez), Lobaton (58' Yotun), Carrillo (91' Hurtado) - Guerrero
Paragwaj: Villar - Samudio, Aguilar, da Silva, M. Caceres - Bobadilla, Ortigoza (64' Ortiz), Martinez (58' Benitez), V. Caceres (59' Aranda), Romero - Barrios