Wygrana Reims, remis w Guingamp

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: francja.goal.pl  |  27.02.2016 21:54
Na Stade Auguste-Delaune piłkarze Reims wygrali z zawodnikami Bordeaux 4:1 (2:0). Tymczasem na Stade du Roudourou zawodnicy Guingamp zremisowali z Angers 2:2 (1:1).

Co działo się na stadionie Reims? Gospodarze objęli prowadzenie w 23. minucie tej sobotniej konfrontacji. Wtedy to bramkę zdobył Mandi.

W 34. minucie było już 2:0. Wówczas Mandi dograł do Bifoumy, a ten „wpisał się” na listę strzelców. Sytuacja gości była już nie do pozazdroszczenia.

W 64. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Crivelli, ale nie wykorzystał okazji na zdobycie bramki kontaktowej. Trzy minuty potem na 3:0 podwyższył Charbonnier. W 69. minucie straty zmniejszył Ounas. Ostatniego gola tego wieczora zdobył Bangoura i finalnie gospodarze triumfowali 4:1.

Reims - Bordeaux 4:1 (2:0)
1:0 Mandi 23’
2:0 Bifouma 34’
3:0 Charbonnier 67’
3:1 Ounas 69’
4:1 Bangoura 89'

Z kolei na Stade du Roudourou na pierwszego gola czekaliśmy blisko pół godziny. Wtedy to bramkę zdobył Capelle i goście objęli prowadzenie. Dziewięć minut potem było 1:1. Blas podał do Privata, a ten pokonał golkipera Angers.

W 42. minucie czerwoną kartką został ukarany Ndoye i goście od tego momentu musieli sobie radzić w dziesiątkę. Gospodarze wykorzystali ten fakt w 66. minucie. Wówczas bramkę (z rzutu karnego) zdobył Giresse.

W 78. minucie - też z „jedenastki” - wyrównał Ketkeophomphone. Jak się ostatecznie okazało, była to bramka na wagę remisu.

Guingamp - Angers 2:2 (1:1)
0:1 Capelle 30’
1:1 Privat 39’
2:1 Giresse 66’ (k.)
2:2 Ketkeophomphone 78’ (k.)