Montpellier wypunktowało Lille

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Francja.Goal.pl  |  27.02.2016 19:16
Trzecią wygraną z rzędu zanotowali dziś piłkarze Montpellier. W 28. kolejce Ligue 1 pokonali na swoim terenie Lille OSC 3:0. Dla Les Dogues to pierwsza porażka od sześciu kolejek.

W pierwszej odsłonie bardziej aktywni byli gospodarze. Objąć prowadzenie mogli po 26 minutach. Strzał głową po centrze z rzutu rożnego oddał Rodrigue Ninga, ale Vincent Enyeama popisał się kapitalnym refleksem.

Prawdziwych emocji kibice doczekali się po zmianie stron. W 52. minucie Ryad Boudebouz doskonale dośrodkował piłkę z prawego skrzydła na piąty metr. Tam najwyżej wyskoczył do niej Kevin Berigaud i głową skierował do siatki.

Osiem minut później podopieczni Frederica Hantza podwyższyli prowadzenie. Po centrze z rzutu wolnego doszło do zamieszania w polu karnym Lille. Obrońcy próbowali wybić piłkę, ale uczynili to tak nieudolnie, że trafiła ona w posiadanie Bryana Dabo, który z trzeciego metra dopełnił formalności.

W końcówce spotkania przyjezdni starali się powalczyć o remis, ale w 86. minucie Montpellier zadało ostateczny cios. Jonas Martin dośrodkował futbolówkę w szesnastkę, a tam świetnie odnalazł się Ellyes Skhiri i głową posłał ją do bramki.

Montpellier HSC - Lille OSC 3:0 (0:0)
1:0 Berigaud 52'