Weekend w Ligue 1: Skuteczny Glik, historyczny gol Kakuty

dodał: sobmar  |  źródło: Opta Sports  |  28.08.2017 12:31

Kamil Glik  |  fot. Rafał Rusek

Kamil Glik (fot) zdobył w niedzielnym meczu najszybszego gola w tym sezonie w Ligue 1, a ponadto został najskuteczniejszym obrońcą w ciągu ostatnich 12 miesięcy w czołowych ligach Europy. Z kolei Gael Kakuta strzelił historycznego pierwszego gola w historii występów Amiens w Ligue 1.

Ciekawostki statystyczne po czwartej kolejce Ligue 1:

1520 – Benjamin Jeannot (Dijon) zakończył serię 1520 minut w Ligue 1 bez bramki strzelonej

1 - Gael Kakuta zdobył pierwszego w historii Amiens gola w Ligue 1

1 - Rais M'Bolhi (Stade Rennais) to pierwszy od 40 lat algierski bramkarz, który wystąpił w Ligue 1

0 - w meczu Nantes z Lyonem pierwszy raz w tym sezonie (po 32 spotkaniach) zanotowano bezbramkowy remis

2011 - Edinson Cavani jest pierwszym od 2011 roku piłkarzem, który zdobywał bramki w pierwszych czterech kolejkach Ligue 1. Poprzednio udało się to Alainowi Traore (Auxerre)

7 - Radamel Falcao jest drugim piłkarzem, który zdobył siedem bramek w pierwszych czterech kolejkach sezonu Ligue 1. Poprzednio dokonał tego Djibril Cisse w sezonie 2001/2002

1997 - Olympique Marsylia straciło sześć lub więcej bramek w meczu ligowym po raz pierwszy od maja 1997 roku (0:8 z Lyonem)

5 - obrońcy Monaco zdobyli w tym sezonie więcej bramek niż dziewięć zespołów w Ligue 1

5 - Monaco pierwszy raz w historii ligowych pojedynków z Olympique Marsylia zdobyło pięć lub więcej bramek

2003 - Monaco pierwszy raz od kwietnia 2003 roku zdobyło cztery gole w pierwszej połowie meczu ligowego

2002 - Olympique Marsylia straciło cztery gole w pierwszej połowie meczu ligowego pierwszy raz od stycznia 2002 roku

8 - licząc od początku poprzedniego sezonu, żaden obrońca w pięciu czołowych ligach europejskich nie zdobył tylu bramek co Kamil Glik (osiem)

1 - Kamil Glik zdobył najszybszego gola w tym sezonie w Ligue 1, po zaledwie 70 sekundach spotkania z Olympique Marsylia