Podział punktów na Stade Geoffroy-Guichard

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Francja.goal.pl  |  10.09.2017 16:56

W pierwszym niedzielnym meczu piątej kolejki francuskiej ekstraklasy AS Saint-Etienne zremisował na swoim obiekcie z Angers SCO 1:1. Jednocześnie obie ekipy podtrzymały swoje serie. Les Verts są wciąż bez porażki na swoim stadionie, a les Scoïstes kontynuują passę bez przegranej w delegacji.

Zieloni zamierzali zrehabilitować się na swoim stadionie za bolesną porażkę z Paris Saint-Germain, która miała miejsce przerwą na spotkania reprezentacyjne. Jednocześnie team z Saint-Etienne chciał zbliżyć się do uciekającej czołówki w tabeli Ligue 1. Z kolei goście chcieli powalczyć o swoje drugie zwycięstwo w sezonie.

Kibice gospodarzy już w pierwszej minucie mieli powody do radości, gdy po podaniu Vincenta Pajota na listę strzelców wpisał się Remy Cabella, który pokonał bramkarz Angers precyzyjnym strzałem z prawej nogi. Radość ekipy Oscara Garcii nie trwała jednak długo, bo w dziewiątej minucie do remisu doprowadził Thomas Mangani, wykorzystując rzut karny.

Mimo że obie ekipy jeszcze w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji miały okazje ku temu, aby rezultat spotkania uległ zmianie, to ostatecznie na przerwę obie drużyny udały się z wynikiem 1:1, z którego z pewnością nikt nie był usatysfakcjonowany. Można było zatem spodziewać się walki o zwycięstwo z obu stron w drugiej odsłonie.

Tymczasem po zmianie stron już w 49. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Francuz Pajot i gospodarze musieli kończyć zawody w osłabieniu. Chociaż podopieczni Stepahne'a Moulina przez znaczna część drugiej połowy mieli przewagę jednego piłkarza, to ostatecznie rezultat meczu się nie zmienił i obie drużyny podzieliły się punktami. Dodajmy, że w 85. minucie składy się wyrównały, bo czerwoną kartkę zobaczył również Enzo Crivelli.

Po pięciu kolejkach ligowych na koncie Zielonych jest 10 punktów. Do lidera Stephane Ruffier i spółka tracą aktualnie pięć "oczek". Z kolei ekipa z Kraju Loary ma na swoim koncie siedem punktów. Za tydzień Saint-Etienne zmierzy się na wyjeździe z Dijon FCO. Angers z kolei u siebie podejmować będzie FC Metz.

AS Saint-Etienne - Angers SCO 1:1 (1:1)
1:0 Cabella 1'
1:1 Mangani 9' (k.)