Podział punktów w Nicei

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Francja.goal.pl  |  22.09.2017 21:00

Mario Balotelli  |  fot. Tomasz Jastrzębowski / Foto Olimpik

Na inauguracje siódmej kolejki Ligue 1 piłkarze OGC Nice zremisowali przed własną publicznością z Angers SCO 2:0. Warto zaznaczyć, że po 34 minutach gry gospodarze przegrywali 0:2, ale ostatecznie uratowali punkt, kontynuując serię meczów bez porażki w lidze na swoim stadionie, która trwa od 19 sierpnia.

Team dowodzony przez Luciena Favre'a przystępował do swojego spotkania, mając na swoim koncie passę trzech meczów bez porażki, licząc też spotkanie Ligi Europy. Z kolei ekipa z Kraju Loary chciała się zrehabilitować za pierwszą porażkę w sezonie z FC Metz w poprzednią niedzielę. Zapowiadał się zatem ciekawy mecz.

Wynik spotkania został otwarty bardzo szybko, bo już w 12. minucie gry. Bramkę zdobyli goście, a jej autorem był Mateo Pavlović, który wykorzystał centrę od Angelo Fulginiego i uderzeniem głową z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Tymczasem w 34. minucie konsternację na Allianz Riviera wywołał Karl Toko Ekambi, strzelając gola na 2:0 dla gości.

Przebudzenie gospodarzy miało miejsce w 39. minucie, gdy gola kontaktowego dla Nice strzelił Mario Balotelli. Włoski napastnik wykorzystał rzut karny podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Thomasa Manganiego, ale ostatecznie na przerwę w lepszych nastrojach udali się podopieczni Stephane'a Moulina.

W drugiej części gry zgodnie z oczekiwaniami gospodarze dążyli do wyrównania stanu rywalizacji. Swojego drugiego gola szukał Balotelli, który w 58. minucie spotkania oddał mocne uderzenie sprzed pola karnego, ale futbolówka po jego próbie minęła światło bramki. Włoch jeszcze raz spróbował swoich sił w 76. minucie, oddając strzał z rzutu wolnego, ale bez efektu.

Ostatecznie piłkarze Nice dopięli swego, ale przy odrobinie szczęścia. Do remisu w 77. minucie doprowadził Ismael Traore, który po niefortunnej interwencji skierował futbolówkę do własnej bramki i ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami. W kolejnej serii gier Les Aiglons zmierzą się u siebie z Olympique Marsylia, a Angers na swoim stadionie zmierzy się z Olympique Lyon.

OGC Nice - Angers SCO 2:2 (1:2)
0:1 Pavlović 12'
0:2 Ekambi 34'
1:2 Balotelli 39' (k.)
2:2 Traore 77' (sam.)