Derby dla Kanarków, trwa pościg Metz

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  27.01.2018 22:03

Żadne z pięciu wieczornych sobotnich spotkań 23. kolejki francuskiej Ligue 1 nie zakończyło się remisem. Po komplet punktów sięgnęły Angers, Nantes, Toulouse, Saint-Etienne oraz Metz.

ANGERS LEPSZE OD AMIENS

Piąte zwycięstwo w sezonie odnieśli dziś piłkarze Angers, którzy pokonali przed własną publicznością beniaminka z Amiens 1:0 (1:0). Decydująca o losach spotkania okazała się szósta minuta, kiedy to gola na wagę trzech punktów zdobył Capelle.

Po pierwszej połowie do szatni w lepszych humorach udali się gospodarze, którzy prowadzili 1:0. Wynik otworzony został w szóstej minucie gry, kiedy to po strzale Ketkeophomphone'a zza linii szesnastki, błąd źle interweniującego Gurtnera wykorzystał Capelle, który pospieszył ze skuteczną dobitką.

W drugiej połowie spotkania na Stade Jean-Bouin niewiele ciekawego działo się na murawie. Jedyną klarowną sytuację wykreowali sobie cztery minuty po zmianie stron Les Scoistes, ale Ketkeophomphone trafił prosto w bramkarza.

DERBY BRETANII DLA NANTES

Serię trzech ligowych spotkań bez zwycięstwa przerwali dziś piłkarze Claudio Ranieriego - Nantes pokonało bowiem na Stade du Roudourou EA Guingamp 3:0 (0:0) w derbowym pojedynku. Gole dla Kanarków zdobyli Thomasson, Sala i Ngom.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego na Stade du Roudourou, lekko mówiąc, nie zachwyciła. Kibice śledzący derby Bretanii nie zobaczyli bowiem żadnego celnego strzału przez pierwsze 45 minut.

Premierowe celne uderzenie padło kwadrans po zmianie stron i od razu przyniosło zmianę rezultatu - po podaniu Kacaniklicia piłka trafiła w szesnastce pod nogi Thomassona, który płaskim strzałem z 13 metrów otworzył wynik spotkania.

W 83. minucie szansę na podwyższenie prowadzenia miał Emiliano Sala, który nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z Johnssonem. Trzy minuty później, Sala zdobył jednak bramkę - po centrze z rzutu rożnego jeden z piłkarzy Guingamp zagrał ręką we własnym polu karnym, a Argentyńczyk wykorzystał jedenastkę.

Nie był to jednak koniec strzelania na Stade du Roudourou, albowiem w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, Kanarki dołożyli trzecią bramkę. Obrońcami w polu karnym zakręcił Ngom, który płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka ustalił Ngom.

KONIEC SERII ORŁÓW

Po ośmiu ligowych spotkaniach bez porażki, Nicea znalazła pogromcę w 23. kolejce - na Stade Saint-Symphorien górą okazało się bowiem walczące zaciekle o utrzymanie Metz. Les Grenats wykorzystali grę w przewadze od 38. minuty i wygrali 2:1.

Jedyną wartą odnotowania sytuacją pierwszej połowy była ta z 39. minuty i niestety nie przyniosła ona gola czy groźnego strzału, tylko czerwoną kartką. Nierozważnie zachował się Lees-Melou, który w stylu kung-fu zaatakował Milicevicia i arbitrowi nie pozostało nic innego, jak wyrzucić piłkarza Nicei z boiska.

Les Grenats szybko, bo już pięć minut po przerwie, wykorzystali przewagę jednego zawodnika. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Nolan Roux, a futbolówka sunąc po ziemi wpadła do bramki tuż obok słupka.

Gospodarze z prowadzenia cieszyli się zaledwie siedem minut - Niakhate sfaulował w polu karnym Srarfiego i do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Balotelliego. Strzał Włocha zdołał odbić przed siebie Kawashima, ale przy dobitce był już bezradny.

W 62. minucie Metz wróciło jednak na prowadzenie - Mollet zgrał futbolówkę z prawej strony pola karnego, a dublet ustrzelił Roux. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

ZIELONI OGRALI CAEN

AS Saint-Etienne pokonało przed własną publicznością SM Caen 2:1 (1:1). Prowadzenie w 11. minucie objęli goście po trafieniu Rodelina, ale przed przerwą do wyrównania doprowadził Ntep. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 78. minucie Bamba.

Pierwsze pół godziny spotkania na Geoffroy-Guichard potoczyło się pod dyktando niebiesko-czerwonych - w 11. minucie po dośrodkowaniu Guilberta z prawej flanki futbolówka minęła ustawionych w szesnastce obrońców i trafiła do Rodelina, który silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Ruffiera.

W 32. minucie znów groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy, ale tym razem Ruffiera uratował słupek. Trzy minuty później to Zieloni zdobyli jednak gola - Monnet-Paquet zagrał płasko wzdłuż linii szesnastki, a celnym uderzeniem akcję wykończył Ntep.

Sześć minut po zmianie stron okazję na ponowne objęcie prowadzenie mieli goście z Normandii, ale strzał Santiniego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wybronił Ruffier. Decydujący cios w 78. minucie zadali jednak Zieloni - na uderzenie z dużej odległości zdecydowałsię Bamba, a futbolówka wpadła do bramki obok bezradnego Vercoutre'a

WAŻNE ZWYCIĘSTWO FIOLETOWYCH

Serię pięciu ligowych spotkań bez kompletu punktów przerwali dziś piłkarze z Tuluzy, którzy pokonali przed własną publicznością Troyes 1:0 (1:0). Beniaminek niemal przez całe spotkanie musiał radzić sobie w dziesiątkę, albowiem w czwartej minucie czerwoną kartkę obejrzał Giraudon. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Yaya Sanogo

Od pierwszych minut najaktywniejszym piłkarzem na boisku był Yaya Sanogo - w czwartej minucie gry napastnik Toulouse wychodząc na czystą pozycję został zahaczony przez Giraudona, za co obrońca obejrzał czerwoną kartkę. Pięć minut później strzał Sanogo obronił jeszcze Zelazny, ale w 11. minucie było już 1:0 - piłkę z prawego skrzydła posłał Jean, a wynik meczu otworzył właśnie Sanogo.

W drugiej połowie goście z Troyes nie mieli argumentów, by powalczyć o wyrównanie. Bliżej drugiej bramki byli za to Fioletowi - w 68. minucie po dwójkowej akcji Durmaza z Delortem zablokowany został Imbula, a dziewięć minut poźniej Zelazny sparował uderzenie Cahuzaca.