Grał dół tabeli, ważne zwycięstwo Amiens

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  07.04.2018 22:04

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
W wieczornych sobotnich spotkaniach 32. kolejki francuskiej Ligue 1 grały w większości zespoły z dolnej połówki tabeli - cenne zwycięstwa zanotowały dziś Bordeaux, Dijon, Amiens i Guingamp, natomiast Angers podzieliło się punktami ze Strasbourgiem.

AMIENS BLIŻEJ UTRZYMANIA

Kolejny krok w kierunku utrzymania wykonali dziś piłkarze beniaminka z Amiens - popularne Jednorożce pewnie pokonały przed własną publicznością Caen 3:0 (2:0). Do siatki trafiali Dibassy, Gakpe i Konate. Dzięki dzisiejszej wygranej, Amiens ma osiem punktów zapasu nad strefą barażowo-spadkową.

Pół godziny gry potrzebowali piłkarze Amiens w pierwszej połowie, by praktycznie załatwić sprawę meczu. W 20. minucie z prawej flanki centrował Cissokho, piłkę zgrał głową jeszcze Konate, a wynik meczu otworzył Dibassy. Dziesięć minut później futbolówkę wzdłuż linii piątego metra posłał Monconduit, a z kilku metrów do siatki trafił Gakpe.

Osiem minut po zmianie stron Les Licornes dołożyli jeszcze trzeciego gola - po dynamicznej akcji Kakuty futbolówka trafiła pod nogi Konate, który bez problemów umieścił ją w opuszczonej przez bramkarza bramce. W końcówce okazję na zdobycie gola honorowego mieli jeszcze goście, ale sytuacji nie wykorzystali Santini i Rodelin.

REMIS W ANGERS

W spotkaniu dwóch zespołów znajdujących się kilka punktów nad strefą spadkową, Angers podzieliło się punktami przed własną publicznością z beniaminkiem ze Strasbourga. Bramki zdobyli Ekambi i Jonas Martin.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Les Scoistes, albowiem już w ósmej minucie gospodarze objęli prowadzenie. Prawą stroną w pole karne wbiegł Mangani, który zagrał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, a zamykający całą sytuację Ekambi bez problemów posłał ją do siatki z kilku metrów.

Po zmianie stron groźniejsze sytuacje kreowali sobie podopieczni trenera Laurey'a - cztery minuty po zmianie stron, po silnym strzale Grimma i interwencji Butellego, futbolówka ostemplowała poprzeczkę. W 71. minucie punkt gościom zapewnił Jonas Martin, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym.

PRZEŁAMANIE BORDEAUX

Girondins Bordeaux pokonało dziś przed własną publicznością OSC Lille 2:1 (2:1), dzięki czemu żyrondyści przerwali serię sześciu ligowych występów bez wygranej. Wynik meczu otworzył Mothiba, ale przed przerwą dwa gole zdobył Kamano. Coraz trudniejsza jest sytuacja Lille, które na sześć kolejek przed końcem zajmuje przedostatnie miejsce.

Kibice Dogów powody do radości mieli już w pierwszym kwadransie - w 14. minucie, po podaniu Malcuita z pięciu metrów uderzał Mothiba, a futbolówka zatrzepotała w siatce, odbijając się po drodze od poprzeczki. Gospodarze wyrównali dwie minuty przed przerwą, kiedy po strzale Malcoma, błąd bramkarza Lille wykorzystał Kamano.

Nie był to jednak koniec strzelania w premierowej odsłonie - tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, Bordeaux objęło bowiem prowadzenie. Tym razem futbolówkę z prawej strony pola karnego zagrał Braithwaite, a drugiego gola tego dnia zdobył Kamano.

Po zmianie na murawie nie działo się zbyt wiele - żadna z drużyn nie wykreowała sobie groźnej sytuacji. Jedyną rzeczą wartą odnotowania była z pewnością czerwona kartka Thiago Mendesa, który na przestrzeni 120 sekund obejrzał dwie żółte kartki i musiał opuścić murawę.

POGROM W GUINGAMP

Cztery bramki, bez żadnej odpowiedzi, zaaplikowali dziś piłkarzom beniaminka z Troyes zawodnicy EA Guingamp. Czerwono-czarni strzelanie rozpoczęli w 23. minucie kiedy to wynik otworzył Benezet. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się jeszcze Blas, N'Gbakoto i Briand. Troyes pozostaje tym samym na 18., barażowym miejscu.

Gospodarze zaatakowali w 23. minucie - najpierw strzał głową Greniera na rzut rożny sparował Zelazny, ale po stałym fragmencie gry było już 1:0. Z narożnika boiska centrował Grenier, a gola zdobył Benezet. Dwie minuty po przerwie, po dośrodkowaniu z prawej flanki, piłkę z trzech metrów do siatki wepchnął Blas.

W kolejnych minutach kontakt próbowali złapać goście, ale okazji nie wykorzystał Darbion, który za pierwszym razem nie trafił w światło bramki, a w 69. minucie został zatrzymany przez Johnssona.

Ostatni kwadrans należał jednak ponownie do Guingamp - w 79. minucie w pole karne wdarł się Didot, którego uderzenie zdołał odbić do boku Zelazny, ale ze skuteczną dobitką pospieszył N'Gbakoto. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Briand, który skorzystał z podania Ikoko i pokonał Zelaznego w pojedynku jeden na jednego.

DIJON WYGRYWA W TULUZIE

Po czterech spotkaniach bez ligowej wygranej, piłkarze Dijon przełamali się w Tuluzie, gdzie pokonali Fioletowych po bramce zdobytej przez Kwona. Le Tefece znajduje się wciąż tuż nad strefą barażowo-spadkową - podopieczni trenera Debeve mają tylko punkt przewagi nad 18. Troyes.

Mecz na Stade Municipal rozpoczął się doskonale dla gości z Dijon, którzy otworzyli wynik meczu w dziesiątej minucie gry. Środkiem pola karnego przedarł się Said, którego uderzenie zdołał odbić Lafont - futbolówka padła jednak łupem Kwona, a Koreańczyk bez większych problemów skierował ją do siatki.

Gospodarze na przestrzeni 90 minut stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje, które nie zostały jednak wykorzystane. Cztery minuty przed przerwą, strzał Sanogo wybił z linii bramkowej Varrault, natomiast w 54. minucie gości uratowała poprzeczkę. Dośrodkowywał Somalia, piłkę przepuścił Sanogo, a po uderzeniu Delorta futbolówkę na obramowanie bramki sparował Reynet.