Zieloni bliżej pucharów

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  22.04.2018 18:58

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Dwunaste z rzędu ligowe spotkanie bez porażki zanotowali piłkarze AS Saint-Etienne, którzy pokonali przed własną publicznością ESTAC Troyes 2:1 (0:1). Zieloni awansowali dzięki temu na szóstą pozycję w Ligue 1, która prawdopodobnie zagwarantuje grę w kolejnej edycji Ligi Europy.

Na trzy zmiany po wygranej ze Strasbourgiem zdecydował się trener Gasset - Gabriel, Ntep i Bamba zajęli miejsca Selnaesa, Monnet-Paqueta i Bericia. Jednego piłkarza po porażce z Marsylią wymienił za to trener Garcia - zamiast Deplagne'a, na prawej stronie obrony pojawił się Cordoval.

W piątej minucie pierwszą sytuację stworzyli sobie gospodarze - po dośrodkowaniu Debuchy'ego, w bramkę nie trafił jednak Ntep. Trzy minuty później prowadzenie objęli jednak goście - Nivet wyłożył futbolówkę jak na tacy, a do pustej bramki z kilku metrów trafił Niane.

Po zmianie stron do ataków ruszyli Zieloni - w 49. minucie, po centrze z lewego skrzydła, futbolówka spadła pod nogi Bamby, po którego strzale, tor lotu piłki zmienił jeszcze ustawiony na piątym metrze Hamouma. Po uderzeniu głową napastnika Saint-Etienne, piłka przefrunęła jednak nad poprzeczką.

W 68. minucie gospodarze dopięli w końcu swego - po dośrodkowaniu Hamoumy z rzutu wolnego, do wyrównania strzałem głową doprowadził Berić. Sześć minut później ten sam duet wypracował drugiego gola - po szybkiej kontrze, Hamouma zagrał płasko z lewego skrzydła, a akcję wykończył Berić.

Saint-Etienne przedłużyło tym samym serię spotkań bez porażki do dwunastu - Zieloni odnieśli czwarte zwycięstwo na przestrzeni pięciu spotkań i awansowali na szóstą lokatę, która powinna dać przepustkę do kolejnej edycji Ligi Europy. W następnej kolejce, Les Verts podejmą Montpellier.

Nie poprawia się za to sytuacja Troyes - piłkarze beniaminka zaliczyli dziewiąty z rzędu mecz bez wygranej i siódmą porażkę w ośmiu ostatnich meczach. Troyes, które w następnej kolejce zmierzy się z Caen, pozostaje na pozycji barażowej.

AS Saint-Etienne - ESTAC Troyes 2:1 (0:1)