Lyon bliżej Ligi Mistrzów

dodał: Adam Buciński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  06.05.2018 18:23

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
W niedzielne popołudnie byliśmy świadkami jednostronnego spotkania w Lyonie. Gospodarze bez żadnego problemu pokonali gości z Troyes i znacznie zbliżyli się do wicemistrzostwa kraju. W ofensywie Olimpijczyków pierwsze skrzypce grał dziś Bertranda Traore, który strzelił dwie bramki.

Spotkanie od samego początku kontrolowane było przez Olympique Lyon. Z minuty na minuty coraz bardziej naciskali gości, aby ostatecznie wyjść na prowadzenie w 28. minucie meczu. Wtedy to pierwszego gola strzelił Bertrand Traore, który doskonale uderzył z rzutu rożnego. Odebrał on piłkę w polu karnym gości a następnie, nawet nie patrząc, strzelił "z pierwszej piłki" w prawy dolny róg bramki. Asystę zaliczył Houssem Aouar.

Na drugiego gola nie musieliśmy długo czekać, gdyż już siedem minut później było 2:0. Teraz także do głosu doszedł Bertrand Traore, który głową skierował futbolówkę do siatki. Tym razem świetnie ustawił się podczas dośrodkowania z prawej strony boiska i wyskoczył wyżej niż pilnujący go defensorzy Troyes.

W drugiej połowie tempo meczu jednak znacznie opadło, i nie zobaczyliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji. Dużo więcej niż podczas pierwszych 45. minut pokazali nam piłkarze gości, ale nie potrafili ostatecznie sforsować defensywy gospodarzy.

"Kropkę nad i" postawił w 88. minucie spotkania Maxwel Cornet. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej odebrał świetnie podanie z prawej strony boiska od Ferlanda Mendy'ego, a następnie wpakował piłkę do siatki z najbliższej możliwej odległości.

Po tym meczu Olimpijczycy mają już 75 punktów w ligowej tabeli, co daje im "trzy oczka" przewagi nad AS Monaco. Do końca rozgrywek francuskiej Ligue 1 pozostały już tylko dwie kolejki.

Olympique Lyon - Troyes AC 3:0 (2:0)

1:0 Traore 28'
2:0 Traore 35'
3:0 Cornet 88'