Monaco i Lyon w Lidze Mistrzów, spadek Troyes

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  19.05.2018 23:00

Memphis Depay  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Wszystkie drużyny walczące dziś o miejsce w kolejnej edycji Ligi Mistrzów odniosły zwycięstwa, dlatego w Champions League obok PSG zagrają Monaco i Lyon. Nicea po porażce z Lyonem straciła miejsce w Lidze Europy na rzecz Bordeaux, a z ligą pożegnało się Troyes. W barażu zagra za to Tuluza.

LYON I MONACO W CHAMPIONS LEAGUE

Najważniejsze spotkanie dzisiejszego wieczoru rozegrane zostało na Parc OL, gdzie Les Gones pokonali Niceę 3:2 - Lyon zapewnił sobie tym samym grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, natomiast Orły nie zakwalifikowały się do Ligi Europy.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gości, albowiem w 18. minucie szybką kontrę wykończył Plea. W drugiej połowie bohaterem ekipy z Lyonu został Memphis Depay, który skompletował hat-tricka. Emocji końcówce meczu nadał jeszcze Plea, który ustalił wynik spotkania dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

W Lidze Mistrzów zagrają również piłkarze AS Monaco - ekipa Kamila Glika, który rozegrał dziś całe spotkanie, pokonała na wyjeździe Troyes po dwóch golach Rony'ego Lopesa i bramce Mbouli w doliczonym czasie. Dla jednych szczęście, dla drugich smutek - po dzisiejszej porażce, Troyes pożegnało się z Ligue 1.

Smutek po dzisiejszych rozstrzygnięciach towarzyszyć będzie marsylczykom - Les Olympiens pomimo zwycięstwa w meczu z Amiens, zagrają tylko w Lidze Europy. Marsylia prowadziła już 2:0 po golach Sansona i Mitroglou, a wynik w 31. minucie ustalił Konate.

BORDEAUX W LIDZE EUROPY

Z potknięcia Nicei w Lyonie skorzystało Bordeaux, które gromiąc na wyjeździe Metz zapewniło sobie grę w kolejnej edycji Ligi Europy - żyrondyści już przed przerwą zdobyli trzy bramki, a wynik w 78. minucie po "centrostrzale" ustalił De Preville.

W europejskich pucharach zagra Stade Rennais, które udział w Lidze Europy zapewniło sobie jednak wcześniej - dziś czerwono-czarni przypieczętowali zajęcie piątego miejsca remisując z Montpellier. Były zespół Kamila Grosickiego otworzył wynik po strzale Hunou, ale po trzech minutach do wyrównania doprowadził Mbenza.

FIOLETOWI WCIĄŻ WALCZĄ O UTRZYMANIE

Porażka Troyes z Monaco spowodowała, że pewni zajęcia miejsca barażowego byli piłkarze Tuluzy. Fioletowym udało się dziś sięgnąć po komplet punktów w starciu z Guingamp - le Tefece wygrało 2:1, a wszystkie bramki padły w przeciągu siedmiu minut. Najpierw dla gospodarzy trafiali Gradel i Sanogo, a jedyną bramkę dla Guingamp zdobył Grenier.

Arcyważny punkt zapewniający utrzymanie w elicie zdobyło dziś Caen - niebiesko-czerwoni zdołali powstrzymać na własnym obiekcie PSG, efektem czego Caen awansowało na 16. lokatę. Paryżanie zakończyli sezon serią czterech spotkań bez wygranej.

W pozostałych meczach zwycięstwa odnotowały Dijon, Nantes i Saint-Etienne, którzy pokonali odpowiednio Angers, Strasbourg i Lille.

SM Caen - Paris Saint-Germain 0:0

Dijon FCO - Angers SCO 2:1 (1:0)
1:0 Capelle (sam.) 22'