REKLAMA
REKLAMA

Areola wygryzł ze składu Buffona

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: FourFourTwo  |  11.09.2018 10:20
Areola wygryzł ze składu Buffona

Gianluigi Buffon  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Trener Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel przyznaje, że podstawowym bramkarzem jego zespołu będzie prawdopodobnie Alphonse Areola. Oznacza to, że Gianluigiego Buffona czeka ławka rezerwowych.

Doświadczony 40-latek, który trafił do Paryża po wygaśnięciu umowy z Juventusem, wystąpił w trzech pierwszych meczach nowego sezonu. Później w bramce zastąpił go jednak Areola. Wygląda na to, że to wychowanek PSG będzie teraz bramkarzem numer jeden.

- Tak, dokonałem wyboru. Nie twierdzę, że decyzja jest ostateczna, ale powiedziałem Areoli, że na ten moment jest w mojej opinii na "pole position" - wyjaśnił dziennikarzom Tuchel.

Buffon tylko rezerwowym


- To nasz wychowanek i PSG jest dla niego wszystkim. Alphonse jest zdeterminowany, by potwierdzić swoją wartość. A my, widząc to, nie możemy pozostać temu obojętni. Potrzebujemy takich zawodników w naszym klubie - dodał.

Fakt, że Buffon będzie siedzieć na razie na ławce rezerwowych nie czyni go jednak zbytecznym. - Gigi to nie tylko zawodnik. To osoba mająca ogromny wpływ na całą drużynę. Dla przykładu przeciwko Guingamp zagrał doskonale, ratując nas w drugiej połowie. On doskonale rozumie obecną sytuację i wie, że Areola potrzebuje  w tym momencie gry - powiedział Tuchel.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy