Siedem goli i wygrana Zielonych

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Francja.goal.pl  |  04.11.2018 18:59

Kapitalne spotkanie obejrzeli dziś kibice zgromadzeni na Stade Geoffroy-Guichard, gdzie AS Saint-Etienne pokonało Angers 4:3 (2:2). Goście z Angers dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, które tracili jednak w obu przypadkach po dwóch minutach. Gospodarze decydującego gola zdobyli tuż przed końcem regulaminowego czasu gry.

Tylko jednej zmiany w wyjściowym składzie po remisie z Nimes dokonał trener Gasset - miejsce Monneta-Paqueta zajął Diony. Na sześć korekt po pucharowym meczu z Guingamp zdecydował się za to trener Moulin - Butelle, Bamba, Thomas, Capelle, Reine-Adelaide oraz Bahoken zastąpili Bouchera, Andreu, Mouangę, Manganiego, Fulginiego i Lopeza.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać do 20. minuty, kiedy to silne uderzenie Diony'ego sparował Butelle. Cztery minuty później, to jednak goście otworzyli wynik meczu - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Ruffiera na raty pokonał Pavlović.

Les Scoistes z prowadzenia cieszyli się jednak zaledwie dwie minuty - Zieloni również wykorzystali stały fragment gry, albowiem po centrze z rzutu rożnego, piłkę głową zgrał Perrin, a z najbliższej odległości do siatki wpakował ją Diony.

W doliczonym czasie gry, obie drużyny zdobyły po jeszcze jednym golu - najpierw, po dośrodkowaniu Kolodziejczaka, gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Debuchy. Dwie minuty później było już jednak 2:2 - po strzale Bahokena Zielonych uratowała jeszcze poprzeczka, ale płaskie uderzenie Taita wylądowało już w siatce.

Na kolejnego gola trzeba było poczekać do 71. minuty - po podaniu Taita, Ruffiera pokonał Bahoken. Aby tradycji stało się zadość, Angers prowadzenie straciło po... dwóch minutach - tym razem piłkę wzdłuż bramki posłał Cabella, a do własnej siatki skierował ją Manceau.

Kiedy wydawało się już, że mecz zakończy się podziałem punktów, Les Verts przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść - po podaniu Cabelli w polu karnym gości, wynik meczu na 4:3 ustalił Hamouma.

Kiedy następne mecze?

Zieloni przerwali tym samym serię trzech spotkań bez wygranej - w następnej kolejce, Saint-Etienne zmierzą się z Reims, natomiast Angers podejmie Montpellier.

AS Saint-Etienne - Angers SCO 4:3 (2:2)

0:1 Pavlović 24'