LN: Polacy bez ryzyka, ale z remisem

Arkadiusz Milik

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała w spotkaniu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA z Portugalią 1:1, mimo że przez ponad 20 minut polski zespół grał z przewagą jednego zawodnika, w związku z czerwoną kartką Danilo. Jednocześnie przedłuża się seria spotkań bez zwycięstwa polskie drużyny.

Wtorkowa potyczka Biało-czerwonych na stadionie w Guimares było szóstym spotkaniem Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera polskiej ekipy. We wcześniejszych pięciu meczach reprezentacja Polski zanotowała trzy porażki i dwa remisy, co sprawiło, że były szkoleniowiec Wisły Płock znalazł się w ogniu krytyki. Bój z Selecao das Quinas miał wpłynąć na poprawę atmosfery.

Frankowski jak wyjadacz

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Biało-czerwoni przez pierwsze pół godziny dzielnie opierali się swoim rywalom, aż w końcu w 34. minucie gospodarze objęli prowadzenie po celnym uderzeniu głową Andre Silvy. Tym samym polska drużyna straciła swoją szóstą bramkę w nowych rozgrywkach.

Tymczasem w 37. minucie Tomasz Kędziora był bliski wyrównania stanu rywalizacji. Bardzo dobry zagraniem na głowę Tomasza Kędziory wyróżnił się Kamil Grosicki, ale piłkarz Dynama Kijów ostatecznie trafił piłką w poprzeczkę. Tym samym na przerwę w lepszych nastrojach schodzili podopieczni Fernando Santosa.

“Orły Brzęczka” w końcu z golem, przełamanie Milika

W drugiej połowie Biało-czerwoni przełamali swoją niemoc strzelecką, a w dużym stopniu przyczynił się do tego Arkadiusz Milik. Napastnik SSC Napoli najpierw wywalczył rzut karny po faulu Danilo, a chwilę później sam wymierzył sprawiedliwość, kierując piłkę do siatki na raty, bo dwukrotnie, po uderzeniu z “wapna” w 66. minucie.

Do końca zawodów rezultat rywalizacji już się nie zmienił i polska drużyna, grając bez ryzyka, ale i bez pazerności na zdobycie drugiej bramki, zaliczyła swój trzeci kompromis pod batutą następcy Adama Nawałki. Tym samym Polska zakończyła rozgrywki Ligi Narodów UEFA z dorobkiem zaledwie dwóch punktów.

Portugalia – Polska 1:1 (1:0)

1:0 Andre Silva 34′
1:1 Milik 66′ (k.)