Caen lepsze od Toulousy

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Francja.goal.pl  |  18.12.2018 22:36

Ligue 1

SM Caen pokonało w roli gospodarza Toulouse FC w meczu w ramach 18. kolejki francuskiej ekstraklasy. Dzięki tej wygranej drużyna Fabiena Mercedala ma już 17 "oczek" na koncie.

Gospodarze podchodzili do swojej potyczki, chcąc przełamać passę 10 meczów bez zwycięstwa. Z kolei team Alaina Casanovy liczył na drugą z rzędu wygraną w Ligue 1.

Wynik spotkania został odkorkowany w 18. minucie, gdy na mocny strzał z dystansu pozwolił sobie Sajfaddín Chaui. Chociaż odległość od bramki gości była dla zawodnika Caen spora, to jednak golkiper przyjezdnych został zmuszony do kapitulacji.

Wynik meczu został jednak wyrównany jeszcze przed przerwę, gdy rzut karny po dyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Paula Bayersse wykorzystał w 44. minucie Max Gradel. Tym samym mieliśmy wynik 1:1.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy w dziewiątej minucie doliczonego czasu rywalizacji zdobyli bramkę na 2:1, której autorem był Faycal Fajr. 30-latek wykorzystał stały fragment gry podyktowany za faul Bafode'a Diakite i trzecia wiktoria Caen w sezonie stała się faktem.

SM Caen - Toulouse FC 2:1 (1:1)