Lille pewnie wygrywa z Caen

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Francja.goal.pl  |  11.01.2019 21:04

Lille OSC

W pierwszym spotkaniu 20. kolejki Ligue 1, Lille OSC pewnie 3:1 pokonało na wyjeździe SM Caen. Dzięki tej wygranej Lille umocniło się na drugim miejscu w tabeli.

Lille objęło prowadzenie już w ósmej minucie spotkania. Po prostopadłym podaniu Thiago Mendesa, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Nicolas Pepe.

W 20. minucie Lille prowadziło już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Rafael Leao, który także stanął oko w oko z golkiperem gospodarzy i po jego minięciu skierował piłkę do siatki. W roli asystenta wystąpił Pepe.

Kolejne bramki padły w samej końcówce spotkania. Wcześniej, bo w 82. minucie Lille doznało osłabienia, bowiem czerwoną kartką ukarany został Zeki Celik. Nie przeszkodziło to jednak Lille w zdobyciu trzeciego gola. W doliczonym czasie gry do siatki Caen trafił Luiz Araujo.

Gospodarze tuż przed zakończeniem meczu zdobyli jeszcze honorowego gola. Po dograniu Frederica Guilberta z prawej strony boiska, do siatki z kilku metrów trafił Rodrigue Casimir Ninga.

SM Caen – Lille OSC 1:3 (0:2)