Remis na Velodrome, grał Glik

Kamil Glik

Remisem zakończyło się ostatnie niedzielne spotkanie francuskiej Ligue 1, w którym Olympique Marsylia podzielił się punktami przed własną publicznością z AS Monaco 1:1 (1:1). Na listę strzelców wpisali się Lopez i Tielemans. Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Kamil Glik.

Thierry Henry nie zamierzał zwlekać z wdrażaniem Fabregasa w realia Ligue 1 i już w niedzielę posłał swojego byłego kompana z Arsenalu na murawę, dając mu szansę na debiut w nowych barwach. Kolejny raz od pierwszych minut mogliśmy także oglądać Kamila Glika.

Już pierwszy kwadrans przyniósł gospodarzom bramkę – o ile w szóstej minucie pomylił się jeszcze Payet, który nie trafił w światło bramki z sześciu metrów, o tyle siedem minut później było już 1:0. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Lopez, a futbolówka pod rękami bramkarza prześlizgnęła się do siatki.

W końcówce premierowej odsłony zaatakowali, i to z pozytywnym skutkiem, monakijczycy. W 37. minucie, bardzo groźne uderzenie z dystansu oddał Tielemans, ale futbolówka spadła tylko na górną siatkę. Kilkadziesiąt sekund później Monaco doprowadziło już do wyrównania – po dośrodkowaniu z lewej flanki, piłkę w polu karnym zgasił Henrichs, a po chwili do bramki posłał ją Tielemans.

Sześć minut po przerwie, monakijczycy powinni objąć prowadzenie – znakomite podanie z prawej flanki posłał Ballo-Toure, ale mając przed sobą tylko Mandandę, w bramkę nie trafił Golovin. W 70. minucie futbolówka znalazła się za to w siatce po drugiej stronie boiska, ale trafienie Thauvina, po wideoweryfikacji, zostało anulowane z powodu faulu Ocamposa na Benaglio.

Oba zespoły stworzyły sobie po jeszcze jednej sytuacji w doliczonym czasie gry – najpierw okazję miał zespół Kamila Glika, a konkretnie Youri Tielemans, który uderzył jednak niecelnie. Chwilę później, po centrze Lopeza z rzutu rożnego, futbolówka po strzale głową Thauvina przefrunęła tuż nad poprzeczką.