Komentarze zawodników po starciu Austria – Polska [wideo]

Robert Lewandowski

Po sześciu spotkaniach bez zwycięstwa piłkarska reprezentacja Polski przełamała się w Wiedniu, mierząc swoje siły z Austrią w eliminacjach do mistrzostw Europy. O ile pierwsza połowa w wykonaniu Biało-czerwonych była przeciętna, to w drugiej części gry coś w poczynaniach polskiej drużyny drgnęło. Tymczasem poniżej wypowiedzi polskich piłkarzy, które miały miejsce przed kamerami Polsatu Sport.

Brzęczek: Radość ze zwycięstwa jest podwójna >>

Kamil GLIK: – Spodziewaliśmy się dzisiaj ciężkiego spotkania i takie też było. Mieliśmy też dużo szczęścia, ale dzisiaj temu szczęściu pomogliśmy. Zaliczyliśmy dobre, fajne otwarcie z teoretycznie najtrudniejszym przeciwnikiem, ale musimy skupić się już na kolejnym spotkaniu w niedzielę. Pierwsze 10-15 minut było bardzo ciężkie, potem w miarę możliwości staraliśmy się grać piłką.

Robert LEWANDOWSKI: – Jeśli po kilku meczach bez zwycięstwa przychodzi mecz eliminacyjny, to trzeba nastawić się na to, że łatwo nie będzie. Trzeba po prostu wygrać – nieważne jakim kosztem. A to zrobiliśmy. Zagraliśmy konsekwentnie, przede wszystkim w defensywie. W drugiej połowie poprawiliśmy grę przy piłce. To też był klucz do stwarzania sytuacji. Szkoda, że nie strzeliliśmy na 2:0, bo grałoby się łatwiej. To są jednak eliminacje, wykonaliśmy pierwszy krok.

Krzysztof PIĄTEK: – Jesteśmy jednością. Przyjeżdżając na zgrupowanie powiedziałem, że nie liczy się, ilu napastników będzie na boisku. Musi być kolektyw, a punkty też będą. Chciałem się dobrze pokazać. Zawsze wychodzę na boisko, żeby strzelać gole. To się udało, a nie zawsze tak jest. Chciałem pomóc drużynie w grze. Myślę, że wyglądało to nieźle. W niedzielę chcemy pokazać się z jak najlepszej strony.