El. ME: Francja łatwo pokonuje Mołdawię

Kylian Mbappe

W piątkowy wieczór Mistrzowie Świata rozpoczęli eliminacje do Euro 2020. Ich pierwszy przeciwnik, Mołdawia, nie zawiesił jednak zbyt wysoko poprzeczki i Trójkolorowym udało się wygrać różnicą trzech bramek. Warto zaznaczyć, że gospodarze zdobyli gola honorowego w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Pierwszego gola zobaczyliśmy w 24. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Antoine Griezmann, który rozegrał świetną akcję z Paulem Pogbą i w bardzo efektowny sposób pokonał bramkarza gospodarzy. To trafienie otworzyło zresztą worek z bramkami, bowiem kilkadziesiąt sekund później mieliśmy już 2:0, a tym razem gola głową zdobył Raphael Varane.

Przed przerwą Francuzom udało się jeszcze zdobyć trzeciego gola. Tym razem bohaterem przyjezdnych został Olivier Giroud, który zaliczył trafienie po fantastycznym i precyzyjnym strzale w prawy róg bramki. To była kolejna ładna akcja w tym meczu. Świetne starcie w wykonaniu Francuzów.

Po zmianie stron tempo meczu trochę opadło, choć przewaga nadal należała do drużyny przyjezdnej. W Kiszyniowie mylili się jednak tacy piłkarze jak Paul Pogba czy Kylian Mbappe i ostatecznie wynik długo nie ulegał zmianom. Duża zasługa w tym mołdawskiego bramkarza, który dwoił się i troił, aby zapobiec jeszcze większej porażce swojego zespołu.

Niespodziewanie pod sam koniec meczu zobaczyliśmy jeszcze dwa gole. Najpierw gola strzelili Francuzi, ale trafienie honorowe zanotowali także gospodarze. Vladimir Ambros wykorzystał słabe zachowanie w defensywie Trójkolorowych i jako ostatni wpisał się na listę strzelców.

Mołdawia – Francja 1:4 (0:3)

0:1 Griezmann 24′
0:2 Varane 27′
0:3 Giroud 36′
0:4 Mbappe 87′
1:4 Ambros 89′