Strasbourg z Pucharem Ligi Francuskiej

Coupe de la Ligue

Racing Strasbourg pokonał po rzutach karnych En Avant Guingamp 4:1 w finale rozgrywek Pucharu Ligi Francuskiej.

Na Stade Pierre-Mauroy po 120 minutach rywalizacji z dogrywką kibice nie zobaczyli żadnych bramek i losy trofeum rozstrzygnął konkurs “jedenastek”. W nich dwukrotnie pomylili się piłkarze zespołu z Bretanii, co dało sukces drużynie z Alzacji.

Racing Strasbourg po raz czwarty w historii triumfował w Pucharze Ligi Francuskiej. Trzykrotni zdobywcy także Pucharu Francji wcześniej wygrywali te rozgrywki w latach 1964, 1997 i 2005.

Zwycięstwo w Pucharze Ligi Francuskiej dało drużynie z Alzacji prawo występów w eliminacjach Ligi Europy.

Racing Strasbourg – En Avant Guingamp 0:0 (0:0, 0:0 dogrywka, 4:1 k.)

Rzuty karne wykorzystane: Prcic, Thomasson, Lienard, Carole – Didot
Rzuty karne niewykorzystane: Mendy, Rodelin (obaj EA Guingamp)