Szalony mecz w Nantes!

Lille OSC
Na zdjęciu: Lille OSC

Niesamowity przebieg miało spotkanie 30. kolejki francuskiej Ligue 1, w którym Nantes przegrało przed własną publicznością z Lille 2:3 (0:0). Kibice zgromadzeni na Stade de la Beaujoire obejrzeli pięć goli w przeciągu kwadransa – najpierw 2:0 prowadzili gospodarze, ale później w przeciągu sześciu minut, trzy bramki zdobyli goście. W końcówce punkt Kanarkom uratować mógł Eysseric, który nie wykorzystał jednak rzutu karnego.

Trzech zmian w wyjściowym składzie Nantes po porażce z Reims dokonał trener Halilhodzić – miejsca Traore, Girotto i Boschilii zajęli Edgar Ie, Evangelista i Eysseric. Także trzy korekty po przegranej z Monaco zarządził trener Galtier – zamiast Gabriela, Ikone i Leao, mogliśmy oglądać Soumaoro, Luiza Araujo i Remy’ego.

Na pierwsze emocje w tym spotkaniu trzeba było poczekać do 38. minuty, kiedy to Eysseric posłał futbolówkę nad poprzeczkę z dziesięciu metrów. W końcówce pierwszej odsłony przycisnęły za to Dogi – najpierw sytuacji nie wykorzystał Araujo, a chwilę później, Pepe.

Druga połowa to był jednak prawdziwy rollercoaster – dziesięć minut po zmianie stron, faulu we własnym polu karnym dopuścił się Celik, a jedenastkę na gola zamienił Eysseric. Chwilę później było już 2:0 – Fabio posłał dośrodkowanie z prawej strony pola karnego, a prowadzenie gospodarzy podwyższył Coulibaly.

W 63. minucie rozpoczęła się jednak pogoń podopiecznych trenera Galtiera – najpierw po zagraniu z głębi pola i zgraniu futbolówki przez Soumaoro, Lille złapało kontakt dzięki trafieniu Leao, a cztery minuty później, rzut karny na gola zamienił Pepe.

Piłkarze Nantes nie zdołali pozbierać się po błyskawicznej stracie prowadzenia i w 69. minucie było już 2:3 – prawą stroną w pole karne wdarł się Pepe, po którego zagraniu wzdłuż linii bramkowej, futbolówkę z metra do siatki posłał Bamba.

Nie był to jednak koniec emocji na Stade de la Beaujoire, albowiem osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, arbiter podyktował trzeci w tym spotkaniu rzut karny, a drugi dla gospodarzy. Tym razem, Eysseric nie zdołał jednak trafić z 11 metrów w bramkę i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości.

Kiedy następne mecze?

Lille utrzymuje tym samym czteropunktową przewagę nad trzecim w tabeli Lyonem, natomiast Nantes wciąż plasuje się na 15. pozycji. W następnej kolejce, Kanarki zagrają przeciwko Toulouse, a Lille podejmie Reims.

FC Nantes – Lille OSC 2:3 (0:0)

1:0 Eysseric (k.) 55′
2:0 Coulibaly 57′