Lyon z Lille na remis

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 35. kolejki Ligue 1, Olympique Lyon zremisował 2:2 przed własną publicznością z Lille.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla gospodarzy, którzy w 11. minucie objęli prowadzenie. Po odegraniu Memphisa Depaya, piłka trafiła po lewej stronie pola karnego do Martina Terriera, który mocnym strzałem zaskoczył bramkarza Lille. Jak się później okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie.

Pięć minut po przerwie Lille doprowadziło do wyrównania. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i fatalnym błędzie defensywy gospodarzy, piłkę w polu karnym otrzymał Loic Remy. Napastnik gości minął bramkarza Lyonu i trafił do pustej bramki.

W 68. minucie goście z Lille wyszli na prowadzenie. Tym razem Lopesa uderzeniem z ostrego kąta zaskoczył Boubakary Soumare, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Lyon odpowiedział sześć minut później wyrównującym gole. Do siatki strzałem z powietrza z około czternastu metrów trafił Leo Dubois. Wynik 2:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Lyon dzięki zdobytemu punktowi wrócił na trzecie miejsce w tabeli, ale ma zaledwie jeden punkt przewagi nad St. Etienne.

Olympique Lyon – Lille OSC 2:2 (1:0)

1:0 Terrier 11′