Lyon triumfuje w Marsylii

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 36. kolejki Ligue 1, Olympique Lyon zaskakujący łatwo pokonał 3:0 na wyjeździe Olympique Marsylia. Goście tym samym zrobili duży krok w kierunku zakończenia sezonu na trzecim miejscu w tabeli.

Lyon otworzył wynik spotkania w 24. minucie. Uderzenia z dystansu próbował wówczas Aouar, ale piłka trafiła w polu karnym pod niego Cornet, który mając praktycznie przed sobą tylko bramkarza pewnie trafił do siatki. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W 67. minucie Marsylia doznała poważnego osłabienia, bowiem czerwoną kartką za faul na wychodzącym na czystą pozycję rywalu ukarany został Caleta-Car.

Grający w liczebnej przewadze zespół Lyonu, swoją wyższość nad rywalem w niedzielnym meczu potwierdził w jego końcówce. W 84. minucie z piłką w pole karne wpadł Dembele, a następnie precyzyjnym uderzeniem w długi róg nie dał szans bramkarzowi.

Trzy minuty później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Cornet, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po bardzo dobrym podaniu Aouara.

Olympiqe Marsylia – Olympique Lyon 0:3 (0:1)

0:1 Cornet 24′
0:2 Dembele 84′
0:3 Cornet 87′