Copa America: Męczarnie Brazylii zakończone sukcesem

Gabriel Jesus

Piłkarska reprezentacja Brazylii nie bez kłopotów wywalczyła w nocy czasu polskiego awans do kolejnej fazy Copa America 2019. Canarinhos dopiero po serii rzutów karnych pokonali Paragwaj, natomiast w podstawowym czasie rywalizacji miał miejsce rezultat 0:0.

Brazylijczycy bez żadnego kłopotu wyszli z grupy do 1/4 finału imprezy. Jak się jednak okazało, piątkowy rywal postawił podopiecznym Tite wysoko poprzeczkę, co zaowocowało między innymi tym, że sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo.

W pierwszej odsłonie jedyna warta odnotowania akcja bramkowa miała miejsce w 29. minucie, gdy swoich sił po stronie gości spróbował Derlis Gonzalez. Allison miał jednak szczęście, bo piłka po tej próbie nie wylądowała w siatce, więc na przerwę obie drużyny udały się z remisem 0:0.

Po zmianie stron Brazylia włączyła drugi bieg, chcąc za wszelką cenę zdobyć bramkę na wagę wygranej. Wyróżniał się przede wszystkim Philippe Coutinho, ale ostatecznie zawodnik FC Barcelony nie wpisał się na listę strzelców.

Odnotujmy, że Paragwajczycy od 57 minuty musieli grać w osłabieniu, bo czerwoną kartką ukarany został Fabian Balbuena. Mimo wszystko team Edoardo Berizzo stawiał dzielny opór rywalom, który jednak nie zapewnił Biało-czerwonym awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

W konkursie “jedenastek” Brazylijczycy wygrali 4:3, a decydującego gola strzelił Gabriel Jesus. Wcześniej do siatki z 11 metrów trafiali po stronie gospodarzy turnieju: Willian, Marquinhos, Philippe Coutinho. W szeregach Paragwaju celne próby zaliczyli: Miguel Almiron, Bruno Valdez i Juan Rodrigo Rojas. Pudła miały miejsce po uderzeniach: Gustavo Gomeza, Roberto Firmino i Derlisa Gonzaleza.

W półfinale drużyna z Kraju Kawy zmierzy się ze zwycięzcą potyczki Wenezuela – Argentyna.

Brazylia – Paragwaj 0:0 (0:0, 4:3 k.)