REKLAMA
REKLAMA

Tite: Zneutralizowaliśmy wpływ Messiego

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ASInfo  |  03.07.2019 09:20
Tite: Zneutralizowaliśmy wpływ Messiego

Tite  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Selekcjoner Brazylii Tite nie szczędził pochwał pod adresem swoich podopiecznych po zwycięstwie z Argentyną 2:0 w półfinale turnieju Copa America 2019.

Przeciwnikiem Canarinhos w ostatnim meczu turnieju będzie zwycięzca konfrontacji Peru z broniącym trofeum Chile. Drugie półfinałowe spotkanie zaplanowano na Arena do Gremio w Porto Alegre.

Kluczem do sukcesu pięciokrotnych mistrzów świata w starciu z Albicestes według Tite była "neutralizacja" Lionela Messiego.

- Mieliśmy mniejsze posiadanie piłki niż zwykle, ale musieliśmy zmienić system gry i nasze ustawienie. Firmino działał nieco głębiej i ograniczał działania Messiego. Musieliśmy to zrobić, aby zneutralizować jego wpływ - wyznał Tite w rozmowie z dziennikiem Mundo Deportivo.

- Messi jest istotą pozaziemską, jest wyjątkowy, zarówno z piłką, jak i w innych momentach gry. Oprócz indywidualnej jakości zasługuje na swoje miano. On powie, że jest tylko człowiekiem, ale jego grę trzeba analizować - podkreślił selekcjoner Brazylii.

- Zagraliśmy bardzo spójnie. Fundamentalna była kontrola w środku pola, którą zapewniali nam Casemiro, Coutinho, Arthur i właśnie Firmino. Nie poddaliśmy się Argentynie, ale jej nie zdominowaliśmy. W takich meczach nie da się tego dokonać - podsumował Tite.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
13.07 13:39