Copa America: Peru w finale!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Goal.pl  |  04.07.2019 07:30

Copa America 2019

Piłkarze wracają na boiska!
Reprezentacja Peru została drugim finalistą Copa America 2019. W półfinałowym meczu pewnie 3:0 pokonała Chile.

Pierwsza połowa świetnie ułożyła się dla Peruwiańczyków. W 21. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Edison Flores, do którego piłka trafiła po zgraniu głową przez Andre Carillo na lewej stronie pole karnego i mocnym uderzeniem pokonał Ariasa.

W 38. minucie na 2:0 podwyższył Yoshimar Yotun, który trafił do siatki strzałem sprzed pola karnego po dograniu Carillo.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie. W doliczonym czasie gry trzeciego gola zdobył Paolo Guerrero, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu Renato Tapii.

Chile miało jeszcze okazję do zdobycia honorowego gola, ale rzutu karnego, uderzając w stylu Panenki, nie zdołał wykorzystać Eduardo Vargas.

Chile – Peru 0:3 (0:2)

0:1 Flores 21'
0:2 Yotun 38'
0:3 Guerrero 90+1'

Chile – Pulgar, Sagal
Peru – Advincula

Chile: Arias – Isla, Medel, Maripan (89' Castillo), Beausejour – Vidal, Pulgar, Aranguiz – Fuenzalida (46' Sagal), Vargas, Sanchez

Peru: Gallese – Advincula, Zambrano, Abram, Trauco – Tapia, Yotun – Carillo (72' Polo), Cueva (80' Ballon), Flores (50' Gonzales) – Guerrero

Komentarze | 6 komentarzy

Ronaldo324 | 04.07.2019 08:09

Coooooooo… Największa sensacja tego turnieju jak nic. Odpuściłem sobie ten mecz gdyż byłem pewny , że to będzie mismatch a człowiek rano patrzy i 3:0 dla Peru... Finał Brazylia vs Peru na papierze jednostronny i nie sądzę aby gospodarze wypuścili taką szansę.

mad_PD | 04.07.2019 10:25

Peru to drużyna turniejowa. Zawsze w wielkich turniejach żal jak odpadają, bo zazwyczaj zasługują na więcej, ale czegoś im brak. Mam nadzieję, że wygrają ten turniej.

Joker | 04.07.2019 12:58

Te półfinały trochę zmazały złe wrażenie po ćwierćfinałch, bo poziom, tempo i emocje były naprawdę na dobrym poziomie... Szkoda tylko, że nie było jakiegoś elementu odwracania wyniku czy chociaż emocji w postaci złapania kontaktu tylko wynikowo były to dość gładkie rozstrzygnięcia, ale na boisku nie było tak jednostronnie... Chile po prostu nieskuteczne, nawet karnego zmarnowali, a Peru mega groźne w kontrach i jeszcze rywale popełniający ogromne błędy w defensywie... Na pewno ogromna niespodzianka, ale Peru zagrało wielki mecz, ciekawe czy będzie ich stać na powtórkę w finale...

theNINE | 04.07.2019 14:22

Piękny mecz, jeszcze lepszy wynik! Wierzyłem w Peru i wiedziałem że będzie walka ale nie spodziewałem się że mogą zagrać aż tak dobry mecz zwłaszcza z tak silnym przeciwnikiem. Od razu rzucili się na Chilijczyków i w miarę szybko udało się strzelić gola. Później większość akcji z kontr ale jakie to były akcje. Naprawdę piękne i szybkie kombinacje. Gol na 2:0 mimo że po błędzie bramkarza to niełatwo było wykorzystać ale zagranie na 16m oraz późniejsze przyjęcie piłki i strzał - wszystko idealne. Gol na 3:0 też super. Idealne podanie i Guerrero poraz kolejny pokazał klasę. No i na wyróżnienie zasługuje też Gallese, który bronił wszystko co się dało a Chile przecież stworzyło kilka bardzo groźnych akcji. Ten karny to była wisienka na torcie i Gallese pokazał że tego dnia jest nie do pokonania.
Ciekawe tylko co ze skrzydłowymi którzy zeszli z urazami. Bez nich siła ofensywna na Brazylię może być mocno osłabiona.

FCHollywood | 04.07.2019 15:52

Ja życzę Peru wygrania tegorocznego Copa, to będzie prawdziwie romantyczna historia. Odprawiają z kwitkiem faworyta za faworytem, czas na Bazylię.

maradona82 | 05.07.2019 12:52