PNA: Madagaskar gra dalej, awans wywalczony po karnych

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

Reprezentacja Madagaskaru – na PNA – wygrała z DR Konga (po karnych). Tym samym gracze tej kadry awansowali do ćwierćfinału tego turnieju.

Co działo się w tej potyczce? Piłkarze z Madagaskaru stosunkowo szybko wyszli na prowadzenie, ponieważ już w dziewiątej minucie bramkę zdobył Amada.

Gracze rywali szybko jednak odpowiedzieli. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się bowiem Bakambu.

Kilkanaście minut potem mogło być nawet 2:1 dla DR Konga. Dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak Mbemba.

W 55. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Andriamahitsinoro. Zawodnik z Madagaskaru uderzył jednak nie do końca precyzyjnie i cały czas mieliśmy bramkowy remis.

Kilka minut później okazję miał Bakambu. Jego próba została jednak w porę zablokowana.

Wynik tej niedzielnej konfrontacji zmienił się w 77. minucie. Jak padła bramka? Andriatsima skorzystał z dokładnego podania Metanire i strzałem głową pokonał bramkarza przeciwników.

W końcówce regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził jednak Mbemba – po rzucie rożnym. Czekały nas zatem dodatkowe emocje w dogrywce.

W 99. minucie na uderzenie zdecydował się Maghoma. Na posterunku był jednak golkiper Madagaskaru. Kilkadziesiąt sekund później Adrien obronił uderzenie Mbemby.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii “jedenastek” lepiej poradzili sobie gracze z Madagaskaru (4:2), którzy awansowali do ćwierćfinału PNA.

Madagaskar – DR Konga 4:2 w karnych (2:2, 1:1)