REKLAMA
REKLAMA

Spór zażegnany - start La Liga zgodnie z planem

dodał: sobmar  |  źródło: BBC  |  09.08.2019 23:19
Spór zażegnany - start La Liga zgodnie z planem

La Liga

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Sezon 2018/2019 w La Liga zostanie zainaugurowany zgodnie z planem, po tym jak władze ligi i hiszpańskiej federacji (RFEF) doszły do wstępnego porozumienia w sprawie dni rozgrywania spotkań. RFEF w lipcu zakomunikowała, że mecze ligowe w piątku i poniedziałku mogą się odbywać tylko za jej zgodą.

W wyniku sporu spotkanie Athletic Bilbao z Barceloną zostało przesunięte z 16 na 17 sierpnia. Ostatecznie sprawa trafiła do Narodowego Sądu Sportowego (CSD), który orzekł, że pojedynki mogą się odbywać w piątki, ale w poniedziałki już nie. W efekcie dwa mecze zaplanowane na 19 sierpnia muszą zostać przełożone, natomiast pojedynek w Bilbao odbędzie się w pierwotnym terminie, czyli w piątek.

RFEF domagał się rozgrywania spotkań tylko w weekendy, argumentując to tym, że szczególnie mecze poniedziałkowe są uciążliwe dla kibiców. La Liga z kolei chciała trzymać się dotychczasowego harmonogramu, gdyż zmiany mogłyby zagrozić realizacji umowy telewizyjnej, której wartość opiewa na dwa miliardy euro.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

Joker | 09.08.2019 23:46

To jeszcze raz będziemy grali sezon 18/19? Nieźle, ale wolałbym zobaczyć 19/20 :)

W zasadzie w każdej poważnej lidze europejskiej mecze się odbywają w piątki i poniedziałki, a w Hiszpanii jak zwykle robią gównoburzę z niczego :)francja.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy